Gunaras KC Dombóvár - Mol Szolnok 114–94 (36–35, 20–20, 25–23, 33–16)

Dombóvár, 600 n. V: Bognár, Téczely.
DOMBÓVÁR: LEGRANGE 25, SOLA 24/9, DEÁK 12/9, BÓDI 16/12, Panta 4.
Csere: KRASZNAI T. 15/15, Sallay 10, Krasznai M. 2, Balogh L. 6. Edző: Földi Sándor.
MOL SZOLNOK: O’KELLEY 37/21, HALIMICS 20/12, Mérész Cs. 4, STROUD 15, Orosz 13. Csere: Cziczás 5/3. Edző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 17–18, 15. p.: 43–45, 27. p.: 67–74, 35. p.: 98–87.
Kipontozódott: Orosz a 28., Panta a 30., Bódi a 31. p.

Nagy iramban kezdtek a felek, s miután egyik csapat sem fordított túl nagy gondot a védekezésre, így szépen gyarapodtak a pontok. Hazai oldalon a nagy kedvvel játszó LeGrange betörései és látványos dobásai hozták lázba a közönséget, a másik oldalon O’Kelley villogott, aki az első negyedben dobott 16 pontjából 15-öt szerzett triplából. A játékrész hajrájában Bódi triplájával egyenlített a Dombóvár, Halimics azonban újra a vendégeket juttatta előnyhöz. Ám Sola utolsó másodpercben esett hármasa után minimálisra csökkent a Mol előnye. A második negyed elején Sola és LeGrange kosaraival hat ponttal meglépett a Gunaras, ám ekkor érthetetlen módon szétesett a hazaiak játéka, a Szolnok pedig egy 10–0-ás szériával fordított. A dombóváriak futottak az eredmény után, és Bódi kosarával be is érték ellenfelüket.

A nagyszünet után a látogatók kezdtek aktívabban, elhúztak, de Krasznai T. tripláival felzárkózott a Dombóvár. A fordulat Orosz kiválásakor következett be. A felpörgő hazaiak Bódi és Krasznai T. távoli találataival visszavették a vezetést, Sola hármasával éppen három egységnyivel vezettek a záró felvonás előtt. A negyedik tíz perc elején Krasznai T. folytatta a triplagyártást, majd a kipontozódott Bódi helyére álló Deák is bevágott egy hármast. A vendégek mestere időt kért, de ez sem használt. Miközben a Szolnok fáradni látszott, a dombóváriak nagyon éltek. A 100. pontot Sallay szerezte a 36. percben, a hátralévő időt pedig a közönség felállva tapsolta végig.

A szolnoki legénység továbbra is képtelen nyerni idegenben, így viszont nem fognak odaérni Mérészék a legjobb nyolc közé.

Földi Sándor: - Megtört az átok, hiszen az előzőekben elveszített négy mérkőzés után most végre sikerült nyernünk, s örömet okozni hűséges szurkolóinknak. Köszönöm a fiúknak, hogy a problémákat félretéve csak a játékra koncentráltak.

Pór Péter: - A 27. percben még 64-57-re vezettünk, ám ezt követően - érthetetlenül - teljesen szétesett a játékunk.