Rangadó a Tiszaligetben

2004. 02. 21.

A Mol Szolnok ma este hat órakor a Marc-Körmend gárdáját fogadja.
     Talán mondani sem kell, hogy roppant fontos és nehéz mérkőzés vár a molosokra, méghozzá a bajnoki címvédő Körmend ellenében.

Az más kérdés, hogy a Rába-parti csapat sem úgy szerepel a bajnokságban, mint azt elvárnák tőlük, de így is tizenkét győzelmet szereztek, és ezzel biztosan tartják ötödik helyüket.

Az elmúlt fordulóban bizony kellemetlen meglepetés érte őket, ugyanis hazai pályán 83-72-es vereséget szenvedtek a Kecskeméttől.

Ez utóbbi meccsnek második negyedét 34-19-re veszítették el a piros-feketék, és ez okozta vesztüket. A hírek szerint a Tiszaligetben kívánják kiköszörülni a csorbát, győzni jönnek Szolnokra.

Remélhetőleg ehhez az olajosoknak is lesz egy-két szavuk, akik egy hete kellemetlen meglepetésre 114-94-re kikaptak Dombóváron, ami egyben azt is jelenti, hogy egyre távolodik tőlük a legjobb nyolc csapat. Feltűnő, hogy az utóbbi derbi 28. percében még a szolnokiak vezettek 74-67-re, a hátralévő 12 percet viszont a házigazdák nyerték meg 47-20(!)-ra. Az utolsó negyedben csak az a dombóvári játékos nem dobott pontot, amelyik nem volt pályán.

Nem beszélve arról, hogy a mieink 17 büntetőt hibáztak el a találkozón. Most lehet javítani, ám ez nem lesz könnyű, ráadásul Derrick Straud betegséggel bajlódik, kérdéses a légiós játéka. A Nyíregyházával szemben mutatott jó játékot kell nyújtani a molos csapatnak, ha meg akarja lepni Vas megyei vetélytársát.