MOL Szolnok - Marc Körmend 88-90 (24-25, 20-26, 14-22, 30-17)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Bodnár, Kóthay.
MOL SZOLNOK: O’Kelley 13/6, Mérész 8/3, HALIMICS 18/12, STROUD 23/6, OROSZ 16.
Csere: Cziczás 10/6, Balogh. Edző: Pór Péter.
KÖRMEND: IKE 37/21, NIXON 18, Trummer 11/9, Vavra 2, MUJANOVICS 17/9.
Csere: Lóránt 2, Ferencz, Keresztes, Kutasi 3. Edző: Zsebe Ferenc.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-15, 15. p.: 33-36, 25. p.: 47-63, 35. p.: 66-79, 38. p.: 84-87.
Kipontozódott: O’Kelley 37., Lóránt és Trummer a 40. percben.
Kiállítva: Halimics és Ike a 33. percben.

A hazai táborban mindenki arra számított, hogy O’Kelley parádés játékát láthatja. Erre azonban nem kerülhetett sor, mert a vendégek színes bőrű játékosa, Nixon, tökéletesen semlegesítette a szolnokiak gólgyárosát. A körmendieknél viszont szenzációs formát hozott az amerikai Ike, aki az első félidőben egészen parádés teljesítménnyel rukkolt ki, hiszen 28/21 pontot szórt a hazaiak kosarába. Feltűnő, hogy a hét triplakísérlete közül mindegyik célba ért. A Rába-partiaknál nem csak Ike és Nixon villogott, hanem kifejezetten jól játszott Mujanovics is. A szolnokiak bár küzdeni tudásból ebben az időszakban is jelesre vizsgáztak, de nagyon sok technikai hibát követtek el, és a dobásaik sem úgy sikerültek, mint az elmúlt mérkőzéseken. Így nem csoda, hogy a vendégek 51-44-re vezettek a szünetben.

A fordulást követően Trummer három formás távoli találatával tovább növelte előnyét a körmendi csapat, amelyik a 24. percben már 17 ponttal is vezetett. A házigazdák kísérletei ebben az időszakban olykor még a gyűrűt sem érték el, Stroud pedig csupán belemenésekkel vétette magát észre. A záró felvonás 73-58-as körmendi vezetésnél kezdődött. Ekkor a Szolnok percei következtek, hiszen Halimics találataival sikerült csökkenteni hátrányukat. A 33. percben egy labdáért való harcban Halimics és Ike összeakaszkodott. Pillanatok alatt tömegjelenet alakult ki a szolnokiak palánkja alatt, Bodnár bíró ez utóbbi két játékost kiállítottnak nyilvánította. Ezt követően a versenybírói asztalnál szinte mindenki reklamált, aki élt és mozgott. Zsebe Ferenc, a körmendiek mestere mindezt olyan hevesen tette, hogy minden bizonnyal véletlenül, de orrba teremtette Bodnár játékvezetőt. A tréner szerencséjére a bíró ezt vétlennek minősítette. A hajrában magára talált a hazai legénység, és annak ellenére, hogy két legponterősebb emberük O’Kelley és Halimics nem volt a pályán, fantasztikus hajrát nyitottak, pontról pontra közelítették meg a vasi legénységet. Az utolsó másodpercben akár nyerhetett is volna a szolnoki csapat, ám lehetőségét elhibázta, a Körmend pedig értékes idegenbeli győzelmet aratott.

Pór Péter: - Nagy előnyt adtunk a Körmendnek, a hajrában már nem volt időnk fordítani.

Zsebe Ferenc: - Az utolsó negyedben csaknem elbuktuk a meccset, de nagyon fontos győzelmet arattunk.