MOL Szolnok–Atomerőmű SE 65–95 (17–24, 16–22, 14–19, 18–30)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. V: Szabó Gy., Pozsonyi
SZOLNOK: O'Kelley (31/15), Mérész Cs. (5/3), Halimics (7/3), Stroud (18/6), Orosz (2).
Csere: Cziczás (–), Balogh (1), Harazin (–), Varga I. (–), Rusznák (1). Edző: Pór Péter
PAKS: Mészáros Z. (8/3), DAVIS (13/3), SMITH (19), Ridl (9/3), CZIGLER (13).
Csere: KISS ZS. (22/18), Cseszlai (4/3), Érsek (–), Csaplár-Nagy A. (7), Lőrincz (–). Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–4. 5. p.: 13–13. 8. p.: 17–22. 15. p.: 24–36. 25. p.: 38–52. 35. p.: 52–82. 38. p.: 63–91

Az elmúlt fordulóban kiállított Halimics megúszta felfüggesztett büntetéssel, így pályára léphetett a légiós. A paksiaknál Zsoldos edző abban bízott, hogy megszakad csapatának idegenbeli negatív sorozata, hiszen 2005-ben még nem nyertek idegenben.      A kezdés után O’Kelley, Halimics és Stroud is betalált kívülről, míg a másik oldalon csak Smith dupláit jegyezhették. A harmadik perc végén 11-4 állt az eredményjelző táblán, Zsoldos András pedig rögvest időt kért.

Azt nem hallottuk, hogy mit mondott a tréner, ám tanítványai nagyon felpörögtek. Ridl, Smith és Davis közelről-távolról rendre eredményes tudott lenni, majd Czigler is összekapta magát a palánkok alatt. Mire ismét az eredményjelzőre néztek a felek, már hét pont volt az atomosok előnye.

A folytatásban sem változott a játék képe, különösen a palánkok alatt játszott fölényben az ASE, amelyben a cserék is hozzátettek a játékhoz és a pontokhoz.

A szolnokiak O’Kelley és Stroud találataiban bízhattak, bár olykor önzőnek tűnt a két amerikai. Nem véletlen, hogy a jó csapatmunkát nyújtó paksiak simán vezettek a szünetig.

A fordulást követően sem történt változás, teljes mértékben a vendégek akarata érvényesült. A hazaiak percről-percre gyengébben játszottak, közönségük pedig füttyszóval honorálta teljesítményüket. Ellenben tombolt a paksi tábor, amelyik szinte végigénekelte a második játékrészt.

Az atomvárosiak nemcsak jól, hanem eredményesen is kosárlabdáztak, bármilyen összetételben játszottak, A cserék közül különösen Kiss Zsolt tett ki magáért, aki szórta a triplákat.

A hajrában teljesen ellaposodott a mérkőzés, olykor unalmas büntetőpárbajt láthatott az egyre fogyatkozó hazai közönség. Az utóbbi évtized legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el a MOL Szolnok a jó napot kifogó Atomerőmű SE legénységétől.

Pór Péter: - Gyenge, enervált játékunknak csak vereség lehetett a vége.

Zsoldos András: - Ma megint csapat voltunk, örülünk, hogy lelkes szurkolótáborunkat jó játékkal és győzelemmel örvendeztettük meg.