Debreceni Vadkakasok - MOL Szolnok 87–77 (23–11, 19–30, 26–16, 19–20)

Debrecen, 1500 néző. V: Földházi, Hegedűs
DEBRECEN: Fodor M. (6), LEE (22), GREEN (15/6), Sitku (10), BUKVA (29).
Csere: Ádám (–), Lakatos (–), Gémes (2), Tóth G. (3/3), Boldizsár (–). Edző: Ráthonyi Tamás
SZOLNOK: O'KELLEY (16/12), Cziczás (10/6), HALIMICS (19/15), STROUD (19), Orosz (13). Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–2. 9. p.: 19–7. 16. p.: 38–22. 18. p.: 38–31. 22. p.: 47–48. 27. p.: 62–54. 33. p.: 76–62. 37. p.: 79–73.

A vendég szolnokiak közül Mérész Csaba hiányzott sérülése miatt, helyét Cziczás László foglalta el a kezdőcsapatban. Ellenben az alapszakasz-győzelemre is esélyesnek tartott debreceniek soraiban mindenki vállalta a fellépést.

Szokásukhoz híven rosszul kezdtek a molosok, támadásban elszórták a labdákat, melyekből szinte semmi nem ment be. Védekezésben pedig nem segítettek egymásnak a piros-feketék, így a hazaiak könnyedén termelték a kosarakat. A szolnokiak csupán a 7. percben szerezték meg első mezőnypontjaikat, Stroud révén. A vadkakasok nem tűntek szívbajosnak, könnyedén kihasználták lehetőségeiket, a játék minden elemében felülmúlták vendégeiket. A 16. percben 38-22 -es állást mutatott az eredményjelző, ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a találkozó, újabb kiütéses vereséget szenvednek a szolnokiak. Pór Péter edző azonban kikérte aktuális idejét, megnyugtatta a fiúkat, akik varázsütésre elkezdtek játszani. Ezt követően O’Kelley, Halimics és Cziczás triplái is beestek, így az utolsó négy percet 19-4 -re nyerte meg a szolnoki legénység, lecsendesítve ezáltal az addig tomboló hazai publikumot.

A fordulást követően O’Kelley távoli találatával utoljára vette át a vezetést a nagyon küzdő vendégcsapat. Innentől ismét a hazaiak percei következtek. közülük Lee, Bukva és Sitku egyaránt fontos pontokat szerzett. Az utolsó játékrész 68-57 debreceni vezetésnél kezdődött. A végig mindössze öt emberrel harcoló Tisza-partiak nem adták fel, Halimics révén végig ott loholtak vetélytársuk nyomában. A 38. percben 81-75 -ös állásnál két labdája is volt a szolnokiaknak, de nem éltek a lehetőséggel, a Vadkakasok pedig bebiztosították győzelmüket.

Ráthonyi Tamás: - A lelkesen játszó Szolnok ellen hoztuk a kötelező győzelmet.

Pór Péter: - Tisztességesen helyt álltunk az alapszakasz-győzelemre is esélyes Debrecen otthonában.