MOL Szolnok - Kaposvári KK 54-58 (15-12, 4-23, 20-12, 15-11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 n. V.: Hartyáni, Peremiczki.
MOL SZOLNOK: O’Kelley 10/6, Cziczás 2, HALIMICS 18/9, STROUD 16/6, Orosz 8. Edző: Pór Péter.
KAPOSVÁR: Simon, JAMES 17/9, SZŐKE 9, Filipovics 8, Ivkovics 4.
Csere: Sanders 10, Trepák 2, VARGA R. 8/6, Dénes. Edző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-3, 15. p.: 19-25, 25. p.: 27-41, 35. p.: 42-54, 38. p.: 47-56.

A hazaiaknál Mérész Csaba, ugyan leült a kispadra, de a makacs húzódással bajlódó játékosra csak amolyan vésztartalékként számíthatott Pór Péter edző. Ellenben a remekül szereplő kaposváriaknál minden egyes játékos Kmézics Zorán edző rendelkezésére állhatott.

Az elején alaposan meglepte vendégeit a szolnoki legénység, hiszen a két center Orosz és Stroud mindkét palánk alatt jól dolgozott a rutinos Ivkovics–Filipovics duóval szemben. Ráadásul a hazaiak mezőnyemberei is frissebben és ponterősebben játszottak, mint a somogyiak. Az első negyedben vezetett a hazai gárda, ám a folytatás egyértelműen a tavalyi ezüstérmes kaposváriaké volt. Közülük különösen James kapta el a fonalat, aki szórta a triplákat, valamint a szerzett labdából Sanders és Szőke könnyű gólokat dobtak. A szolnokiaknál teljesen megállt a tudomány, képtelenek voltak betalálni, szinte semmi sem sikerült nekik. Tegyük hozzá a bírópáros jó néhány faultnak tűnő vendégmegmozdulást nem fújt be.

A szünetet követően pontra pont volt a válasz, ám ettől még nem csökkent a hazaiak hátránya. A negyed végén Halimics kapta el a fonalat, és találataival tíz ponton belülre kerültek a piros-feketék. A záró játékrész 39-47-es állásról indult. Ismét összekapta magát a hazai legénység Stroud találataival mindig közelebb és közelebb zárkózott az egyébként remekül védekező vetélytársához. Nem volt könnyű dolga a szolnoki csapatnak, hiszen Szőke remekül fogta O'Kelley-t Varga pedig Halimics életét keserítette meg. Ennek ellenére az utóbbi kosaras tripláival alaposan felzárkóztak a szolnokiak ám igazán izgalmassá már nem tudták tenni a végjátékot.

A második negyedben szenzációsan játszottak a kaposváriak, emellett hoszszabb cserepadjuknak köszönhetik győzelmüket. Az az ismét öt emberrel, becsületesen küzdő vendéglátók egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, csupán egy győzelemmel előzik meg az utolsó helyezett Sopront.

Pór Péter: - A vereség ellenére örülök, hogy a kiváló erőkből álló Kaposvárral szemben jól helytálltunk.

Kmézics Zorán: - Küzdelmes meccsen sok hibával játszottunk, de nagyon fontos győzelmet szereztünk.