A Pécs ellen..

2004. 03. 20.

Nem túlzás állítani, hogy a kiesés ellen küzdő csapatok találkoznak a baranyai fővárosban, hiszen mindketten 6-6 győzelemmel tanyáznak a tabella alsó régiójában.
     A legutóbbi körben a pécsiek 106-97-re kikaptak Dombóváron. Mint ahogy várható volt pontjaik nagy részét Madison (30/15) és Gambiroza (26/3) szerezte. Mellettük többek között soraikban pályára lépett két egykori szolnoki nevelésű kosaras Mészáros Richárd és Balogh Zoltán. Tegyük, hozzá hazai pályán sokkal veszélyesebbek mint idegenben, mindezt bizonyítja, hogy a közelmúltban legyőzték a Nyíregyháza és a ZTE legénységét is. Nem mellesleg fűti őket a visszavágás vágya, hiszen a felek tiszaligeti öszszecsapását a Mol nyerte 91-77-re.

A szolnokiaknak (is) égetően szükségük lenne a bajnoki pontokra, hiszen elég cudarul állnak a tabellán, három meccsel az alapszakasz zárása előtt, holtversenyben csak 10-13. helyen tanyáznak. Ráadásul Oroszék 13 hónapja nem nyertek bajnoki találkozót idegen pályán. Ami jó hír, hogy Mérész Csaba a héten már teljes intenzitással dolgozott, vele mindenképpen erősebbnek tűnnek Pécsett. Pór Péter edző abban bízik, hogy megszakad csapatának rossz, olykor balszerencsés sorozata.