PVSK-Panthers - MOL Szolnok 98-82 (26-24, 24-21, 21-19, 27-18)

PÉCS: Csirke (6/3), CAMPBELL (22/3), MADISON (35/9), GAMBIROZA (7/3), Horváth Z. (15/3).
Csere: FÜLÖP (10), Mészáros R. (3), Balogh Z. (–). Edző: Fodor Péter
SZOLNOK: O’Kelley (14/3), MÉRÉSZ CS. (15/9), Halimics (7/3), STROUD (25), Orosz (15).
Csere: Cziczás (6), Balogh Gy. (–). Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 7. p.: 17–14. 13. p.: 31–32. 17. p.: 44–36. 24. p.: 59–49. 27. p.: 60–56. 33. p.: 76–66. 37. p.: 87–75

Az első két negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek, bár már ekkor is látszott, hogy a Szolnok rosszul és fegyelmezetlenül védekezik. Igaz, az első húsz percben még úgy tűnt, hogy sikerrel járhatnak a vendégek a pécsi "párducok" otthonában.

A szünetet követően sem változott a játék képe, a hazaiak vezettek, ám a mieink szorosan ott loholtak a nyomukban. A 31. percben Orosz Benő egy jókora könyököst kapott az orrára, amely vérezni kezdett, ezért le kellett hozni a centert. Innentől teljesen megzavarodott a szolnoki legénység, a mecsekiek pedig növelték előnyüket és biztosan nyerték a mérkőzést.

Bár az alapszakaszból, még van hátra három meccs, valamint az alsóházi rájátszás, amely fejenként 10 találkozót jelent, a mieinknek nagyon össze kell szedni magukat, ha nem akarnak kiesni...

A MOL Szolnok szombaton este hat órakor a szintén a kiesés ellen hadakozó soproni együttest fogadja.

Fodor Péter: - Hasonlóra készültünk, mint a Nyíregyháza ellen, hogy hasonlóan türelemmel őröljük fel az ellenfelet. A harmadik negyedtől ez működött, és végül megérdemelt győzelmet arattunk.

Pór Péter: - Ennek a fegyelmezetlen védekezésnek csak vereség lehetett a vége.