MOL Szolnok - Albacomp 75-78 (20-22, 19-20, 17-15, 19-21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 n. Vezette: Váradi, Kiss L.
MOL SZOLNOK: O’Kelley 7/3, MÉRÉSZ 20/15, Stroud 9/6, OROSZ 18, Rusznák 4.
Csere: CZICZÁS 17/9, Balogh. Edző: Pór Péter.
ALBACOMP: BOROS 21/9, Spivey 12/3, Nyilas 5/3, GÓBI 17/3.
Csere: Soós, BENCZE 10, Mihalics, Wittmann 3/3. Farkas Sándor.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-13, 15. p.: 28-28, 25. p.: 46-48, 35. p.: 68-64, 38. p.: 75-68.

A 16. fordulóból, február 4-éről elmaradt mérkőzést pótoltak a felek. Mivel az utóbbi időpontban még nem volt a szolnokiak játékosa Emir Halimics, ezért a bedobó nem szerepelhetett a piros-feketék között. Talán mondani sem kell, hogy a már biztos alapszakaszgyőztes Albacomp számított az összecsapás toronymagas esélyesének. Annak ellenére, hogy két kulcsemberük, az amerikai Tory Walker sérülése miatt, és Fodor Gergely nem állhatott Farkas edző rendelkezésére. Az más kérdés, hogy hatszoros bajnok edzőnek így sem lehet oka a panaszra, hiszen az övéké a mezőny egyik legerősebb kerete. Pór Péter edző merész húzásra szánta el magát, ugyanis a kezdő csapatba állította a fiatal Rusznák Zsoltot, míg Stroud a bedobó posztján kapott szerepet. A mérkőzés előtt a nyugdíjba vonuló Balasi Péter mesteredzőt köszöntötték a szolnokiak, aki évek óta önzetlen segítséget nyújt a piros-feketék felkészüléséhez.

Már az első percekben kitűnt, hogy ez egy másik szolnoki csapat, mint amit az idei szezonban lehetett látni. Ezúttal nem tisztelték jól szereplő vetélytársukat, és hiába vették ki O’Kelley-t a játékból, a társak, Mérész, Cziczás és Orosz egymást múlták felül. Vezethettek volna a hazaiak, ha a büntetőket pontosabban dobják. A listavezető vendégek szokott, ellenőrzött játékukat nyújtották, közülük mindig akadt szabad ember, aki szállította a gólokat. Ehhez az is kellett, hogy pontosan dobjanak, hiszen 64 százalékkal szórtak a mezőnyből Lapovék az első játékrészből.

A fordulást követően Stroud megkapta a negyedik személyiét, ezért le kellett cserélni. Az Albacomp továbbra sem tudta leszakítani házigazdáit, akik nemcsak fegyelmezetten, hanem ponterősen is játszottak. Az utolsó felvonás 57-56-os fehérvári vezetésnél kezdődött. Cziczás révén triplákat, Orosznak köszönhetően pedig duplákat szórtak a Tisza-partiak, és meglepetésre állva hagyták ellenfelüket, két perccel a vége előtt 75-68-ra vezettek. Ám a vendégek nem hagyták annyiban a dolgot, a jól játszó Boros révén egy 10-0-s etappal gondoskodtak arról, hogy ne történjen meglepetés.

Pór Péter: - Hatalmas győzelmi esélyt szalasztottunk el.

Farkas Sándor: - Ha a Szolnok mindig így játszott volna, a közönség pedig úgy szurkolt volna mint ellenünk, akkor nem így állnának a tabellán.