Debreceni Vadkakasok - MOL Szolnok 100-88 (29-12, 25-27, 24-24, 22-25)

Debrecen, 2000 n., v.: Hartyányi, Földházi
Debrecen: FODOR M. 7/3, LEE 26/9, GREEN, 23/9, Gémes 7, BUKVA 26/3.
Csere: Ádám, Tóth G. 11/6, Lakatos. Edző: Ráthonyi Tamás
MOL Szolnok: STONE 28/12, Vaisvila 13/9, PAVLOVICS 25/3, Orosz 6, Vilcinskas 8.
Csere: Szarvas 4/3, Trepák 4, Mérész Cs. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-4, 8. p.: 22-11, 13. p.: 37-17, 18. p.: 46-32, 24. p.: 60-50, 33. p.: 82-73, 37. p.: 87-81.

Mint ahogy várható volt, remek hangulatban, telt ház előtt kezdődött az alföldi csapatok csatája. Az első két percet mindkét részről eladott labdák és rossz dobások jellemezték. Az elején még Stone zsákolásával vezetett az Olaj, ám a folytatásban valósággal szárnyaltak a Vadkakasok. Közülük különösen Green remekelt, aki a támadótérfél szinte minden pontjáról betalált. Társai sem voltak restek, ők is elkapták a fonalat. Ennek eredményeképpen a 13. percben már 37-17-re, azaz húsz ponttal vezetett a debreceni legénység. A Szolnok pedig asszisztált a gálához, Pavlovicsot lehet kiemelni, aki egyedül tartotta övéikben a lelket. Vaisvila és a centerek szinte egymást múlták alul. A félidő hajrájában ugyan pontosabban támadtak a Tisza-partiak és agresszívebben védekeztek, mint előtte, de a hazaiak az utolsó két támadásukat triplákkal fejezték be.

A fordulást követően mindent elkövettek a piros-feketék a felzárkózás érdekében, de Stone és Pavlovics kivételével veszélytelenek voltak a hazai kosárra. Igaz, a hajdúságiak sem remekeltek úgy, mint az elején, ám Bukva és Lee találataival 10-15 pont között ingadozva tartották előnyüket. A záró játékrész 78-63-as Vadkakasok-vezetéssel indult. Szívós mezőnymunkával sikerült Stone-éknak faragniuk hátrányukból. Ám Lee megint elkapta a fonalat, majd Bukva közeli dobásai is beestek. Nem adta föl az Olaj, szurkolótábora hatalmas biztatása közepette 6 pontra közelítette meg házigazdáját, ám a dzsumbuj kosárlabdát hozó végjáték ismét hazai pontokat hozott. A szolnokiak első negyedbeli katasztrofális teljesítményüknek köszönhetik vereségüket, a látottak alapján Zoran Marticnak és csapatának sok munkája lesz az elkövetkező bajnoki szünetben.

Ráthonyi Tamás: - Szenzációsan védekeztünk az első félidőben, és ez meghatározta a folytatást. A második játékrészben ugyan feljavultak a szolnokiak, ekkor nem tudtuk tartani dobóikat, de a véghajrában sikerült kicsikarnunk a győzelmet.

Zoran Martic: - Az első negyedben túl puhányan játszottunk, ellenfelünk pedig remekelt. A folytatásban ugyan volt esélyünk, de ismét buta hibákat követtünk el.