MOL Szolnok - ZTE KK 86-81 (36-22, 11-21, 13-18, 26-20)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám, Győrffy.
MOL SZOLNOK: Cziczás 4/3, O’KELLEY 22/12, Mérész Cs. 11/3, STROUD 21/9, OROSZ 17.
Csere: Halimics 9/3, Rusznák, Balogh 2. Edző: Pór Péter.
ZTE KK: Plevnik 4, Bencze T. 11/3, KÁMÁN 21/9, COLE 34/18, Csaplár-Nagy E.
Csere: Szájer 3/3, Gáspár 5, Volf 3/3. Edző: Kovács László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-4, 15. p.: 39-30, 25. p.: 52-58, 35. p.: 76-68, 38. p.: 82-75.
Kipontozódott: Szájer a 37., Orosz, Cziczás a 40. percben.

Repülőrajttal kezdtek a hazaiak a szebb napokat látott csapatok csatáján. Orosz, O’Kelley és Stroud találataival 4 perc alatt 11 pontot vert vendégeire a pályaválasztó csapat. Közben irányítót cserélt a ZTE, Plevnik helyére Szájert küldte be Kovács edző. Kámánék pedig szép lassan megkezdték a felzárkózást. A második negyedben fordult a kocka, a Szolnok kapkodott, a vendégegyüttes pedig élt a lehetőséggel, Kámán és Cole eredményessége révén sikerült felzárkózniuk.

A fordulást követően újra Cole villogott, az amerikai légiós pontjaival a 24. percben először vezetett a ZTE. Sőt, néhány perc múlva már 6 pont volt a kék-fehérek előnye, 52-58. Ekkor az Olajnak kellett kapaszkodni, sikerrel tette, 66-66-nál érte utol vetélytársát. Ez utóbbi állásnál Halimics első normális dobásával sikerült fordítani a házigazdának. Ezt követően 10 pontra hizlalta előnyét a szolnoki csapat.

A vendégek nem adták föl, de a hajrában csak megközelíteni tudták jól büntetőző vendéglátóikat. Magabiztos, jó kezdés után nagyon megszenvedett a győzelemért a szolnoki legénység, küzdeni tudásból szerencsére jelesre vizsgáztak Mérészék, és újabb fontos bajnoki pontokat gyűjtöttek be.

Pór Péter: - Hoztuk a kötelező hazai győzelmet.