Megszakadt egy sorozat

2002. 11. 11.

Igazi rangadót hozott a Debreceni Vadkakasok-MOL Szolnok férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés, melyet pénteken este rendeztek a cívis városban.
A sportágban jártasak tudják, hogy az idei évadban erősebbnek tűnik a Vadkakasok legénysége, mint volt az elmúlt években. Edzőjük Ráthonyi Tamás szerint fele annyi költségvetésből dolgoznak mint tavaly.

Elég néhány jó eredmény - hat meccsből ötöt nyertek a kedvencek - máris megtelik a csarnok, így járt az Oláh Gábor utcai jó öreg létesítmény is, melybe szenzációs hangulatot varázsoltak a nézők. A zsúfolt házban az Olaj szurkolók még a vendéglátóknál is jobban hallatták hangjukat, óriási hangerővel biztatták csapatukat. Lehet mondani, hogy két perc után arcukra fagyott a mosoly a forró teremben, ugyanis a hazaiak valóságos pontesőt zúdítottak a mieinkre. Réges-régen akadt arra példa, hogy a piros-fekete legénység egy negyed alatt 29 pontot kapjon, s erre csupán 12 ponttal válaszoljon. A következő játékrészben már a mieink is összekapták magukat, Pavlovics vezérletével ellenfelük nyomába eredtek, 20-tól 10 pontra csökkentették hátrányukat, ám Green és Fodor triplája, melyek a támadóidők végén estek, visszaállították a régi rendet.

Az exkuríros, ma nemzeti sportos tudósító Bereczky Attila, aki közismerten szimpatizál a szolnokiakkal, értetlenül tárta szét a kezet a szünetben: roppant kevés, amit az Olaj légiósai és egykori válogatottjai produkálnak. Ilyen teljesítménnyel már a magyar pályákon sem lehet megélni. Mintha hallották volna a mieink a bíráló szavakat, mert rákapcsoltak a harmadik negyedben. Igen ám de idegenben 15-20 pontos hátrányt ledolgozni roppant nehéz úgy, hogy csupán két ember Stone és Pavlovics kapja el a fonalat, Vaisvila olykor besegít, centereinket azonban Bukva sorban leiskolázza. A hajrában 87-81-nél valami megcsillant, de csak egy pillanatra, mert Lee asszisztjai után Green a levegőben úszva szerezte az újabb hazai gólokat, meg sem álltak százig a mi csapatunk 88 pontjával szemben.

A debreceni oldalon örömmámor volt, hiszen megszakadt a szolnokiak elleni rossz sorozatuk, 1997 óta először győzték le Tisza-parti riválisukat, nekünk pedig, maradt a tanulságok levonása.