MOL-Szolnok - Soproni Ászok-SMAFC 87-80 (24-22, 23-19, 22-21, 18-18)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n. V.: Földházi. Kiss L.
MOL SZOLNOK: Cziczás 9/3, O’Kelley 9/3, MÉRÉSZ CS. 19/3, Stroud 7/3, OROSZ 12.
Csere: HARAZIN 6, HALIMICS 25/15. Edző: Pór Péter.
SOPRON: Palotai 5, Pojbics 2, Rawlins 15/3, VAVRA A. 16/3, VILCINSKAS 23/3.
Csere: Posch, WALKE 19/3, Körtélyesi, Pokrajac. Edző: Patkós Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13-9, 15. p.: 35-35, 25. p.: 58-44, 35. p.: 73-67, 38. p.: 84-76. Kipontozódott: Stroud a 34., Vavra a 39. p.

Családias hangulatban, kevés néző előtt kezdődött a találkozó, ami a soproniaknak volt igazából fontos, hiszen ők a kiesés ellen harcolnak. Közülük Walke és Vilcinskas egykoron Szolnokon is megfordult, az utóbbi szórta a vendégek első pontját, méghozzá triplát. A hazaiaktól Mérész ponterőssége volt dicsérhető az elején, nagy kedvvel kosarazott a bedobó. Fej-fej mellett haladtak a felek, a Szolnok nem tudta igazából leszakítani a különösen centerben jól dolgozó vetélytársát, hiszen Vavra és Vilcinskas többször is eredményes tudott lenni. A folytatásban sem ment a védekezés a piros-feketéknek, ezért Pór Péter edző zónát rendelt el, amely ellen már nem szórtak olyan hatékonysággal a vendégek. A félidő végén a fiatal Harazin ügyes megmozdulásaival, és Halimics tripláival hat ponttal léptek meg a házigazdák.

A fordulást követően Cziczás két duplájával és triplájával folytatódott a csata. Már-már úgy tűnt, hogy elhúz a Szolnok, hiszen 58-44-re is vezettek. Ám a rutinos Walke vezérelte soproniak rákapcsoltak, és a negyedik negyed elején 69-66-ra zárkóztak fel. Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, ugyanis Halimics és Mérész révén a hazaiak bebiztosították győzelmüket. Ez volt a Mol Szolnok idei utolsó hazai mecscse, ugyanis a folytatásban előbb Zalaegerszegen, majd Dombóváron zárják az évadot.

Pór Péter: - Örülünk, hogy győzelemmel tudtunk búcsúzni kitartó közönségünktől.

Patkós Zoltán: - Számtalan védekezési hibát vétettünk, ráadásul a zóna ellen döcögött a támadó játékunk. Nem adjuk fel, megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást.