Szolnoki Olaj KK - Slavia TU Kosice 65-67 (17-17, 15-18, 16-20, 17-12)
Férfi kosárlabda, nemzetközi mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok 300 n. V.: Gál, Csősz
Olaj: Szarvas 10, Mockus 3, Gorski 4/3, Harazin 7, Fülöp 21/3.
Csere: Cziczás 10, Balogh 6/3, Túróczi 4. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.

A szombat délelőtti matinén a szlovák szuperligában szereplő kassai alakulatot látta vendégül a Szolnoki Olaj KK. Északi szomszédaink Kecskemétről érkeztek a Tiszaligetbe, a hírös városban pénteken este léptek pályára, ahol 11 pontos vereséget szenvedtek. A hazaiaknál Dávid Gergely combhúzódás, Rusznák Zsolt pedig lábfejsérülés miatt nem vállalhatta a fellépést. A hazaiak szerdán a MAFC ellen látott kemény, agresszív védekezésükkel meglepték vendégeiket. A mieink támadó játéka még akadozott, bár ez természetes ebben az időszakban, hiszen ekkor még az edzéseken nem a dobásokra koncentrálnak a játékosok. Az Olajnál továbbra is jó benyomást tett Fülöp Gábor, a center mindkét palánk alatt otthonosan mozgott és a pontokkal sem maradt adós a mérkőzésen. Ellenben a légiósok közül sem Mockus, sem Gorski nem produkált olyat, amiért érdemes lenne őket leigazolni. Viszszatérve a mérkőzésre, a folytatásban jól pörgött mindkét csapat, keménységért egyikük sem ment a szomszédba, olykor kézilabdára emlékeztető védekezést produkáltak a felek, emiatt aztán szép számmal gyűltek a személyi hibák. A szünet után úgy tűnt, hogy biztosan nyernek a szlovákok, hiszen folyamatosan vezettek, olykor 7-8 ponttal. A záró negyedben azonban az Olaj egy jó öt percet produkálva 48-55-ös állásról 59-57-re fordított. Épp ezért a hajrá roppant izgalmasra sikeredett a némileg szerencsésebb vendégek azonban egy kosárnyi különbséggel megnyerték az összecsapást.

Pór Péter: - A mérkőzésen visszaköszöntek a védekezésben tanultak, agresszívan és jól mozogtak játékosaink. Támadásban eddig jobbára a figurákban való mozgást gyakoroltuk, a helyzetek befejezésével még nem igazán foglalkoztunk. Feltétlenül elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával. A jövő héten továbbra is az erőgyűjtés kapja a fő szerepet, illetve taktikai repertoárunkat bővítjük, valamint gyorsítanunk kell játékunkat. A napokban amerikai kosarasok érkeznek hozzánk, velük egyetemben utazunk szombaton Paksra.