Szolnoki Olaj KK - Albacomp 77-82 (25-22, 13-17, 18-22, 21-21)

SZOLNOK: Thomas 20/9, Cziczás 7/6, MAJOROS 21/15, STROUD 11, Frana 10.
Csere: Fülöp, Dávid G. 6, Stupar 2, Szarvas. Edző: Poór Péter
ALBACOMP: Nisavics 6, Spivey 23/6, Citskovskis 5, YOUNGER 23/6, GÓBI 21/3.
Csere: Gáspár, Soós 3, Bódi 1, Stulga. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-10. 15. p.: 28-33. 25. p.: 46-45. 35. p.: 63-67. 38. p.: 69-74
Kipontozódott: Stroud (34. p.), Cziczás (40. p.), Younger (40. p.)

A Körmend elleni bravúr után szép számú közönség várta a szolnokiak hazaik premierjét az ősi vetélytársnak számító Albacomppal szemben. A piros-feketék keretében helyet kapott a bosnyák származású hátvéd Dalibor Stupar, a 25 éves, 198 cm magas a legutóbbi évadot az Igokea Banja Luka állományában töltötte.

A mérkőzés előtt a 60 esztendős Acsay Attilát köszöntötték. A sportember 1959-ben a kosárlabda-szakosztály egyik megalapítója volt, azóta megszakítás nélkül előbb játékosként, majd edzőként, jelenleg sportvezetőként 45 esztendeje szolgálja az olajos klubot.

Remek hangulatban két perc kellett még némileg megnyugodtak a felek. A vendégek részéről Góbi nagyon élt a palánkok alatt, duplái mellett hárompontost is dobott az egykori szolnoki center. A hazai oldalon pedig Majoros kapta el a fonalat, a szlovák légiós négy triplát is szórt az első negyedben. A bedobónak és a jól lepattanózó amerikai Stroudnak köszönhetően a szolnokiak zárták előnnyel az első játékrészt.

A folytatásban mint ahogy az várható volt az albások nem hagyták magukat, Góbi mellett Spivey is bekapcsolódott a pontgyártásba, épp az amerikai révén sikerült fordítaniuk. Ehhez hozzájárult az, hogy a hazaiak türelmetlenül és ezáltal pontatlanul játszottak, nem tudták megismételni az előtte mutatott jó teljesítményüket.

A második félidőben Frana és Thomas révén utoljára fordítottak az álláson az olajosok, ezzel azonban el is lőtték a puskaporukat, A vendégek részéről az amerikai Younger nagyon belejött a pontgyártásba, termelte a duplákat a légiós. A záró negyed 56-61 –es állásról indult ráadásul a piros-feketéknél Frana, Stroud és Cziczás egyaránt 4-4 faulttal állt. Vezetett az Albacomp 65-57 -re, ekkor Pór Péter edző időt kért, majd cserélt és a klub történrtében először öt légióst küldött a pályára. Ezt lövetően 65-67 -re felzárkózótt az Olaj, ám Younger és Spivey révén a vendégek bebiztosították győzelmüket.

Pór Péter: - Ha a védekezésünket olykor jobban megoldjuk, akkor akár nyerhettünk is volna.