Vitai Eger-Fekete Sasok - Szolnoki Olaj KK 70-74 (16-18, 19-21, 9-22, 26-13)

EGER: Chigard 11/3, KAHRIMANOVICS 14/3, Mitchell 10, Válek 10, Hartvich 7/3.
Csere: UGHY 7/3, PETRUCSIK 11/3. Edző: Farkas Attila
SZOLNOK: Thomas 6/3, Cziczás 1, MAJOROS 14/3, Stroud 15/6, FRANA 18.
Csere: SZARVAS 13/6, Strupar 2, Dávid 5, Fülőp. Edző: Pór Péter.
Kipontozódott: Majoros a 36., Thomas a 37., Harvich a 38., Válek a 39. percben.

Az Olaj-tábor fergeteges biztatása közepette hazai pontokkal és kihagyott szolnoki lehetőségekkel indult a derbi. A mieink első mezőnykosarát Thomas szórta be a 4. percben. A folytatásban a vendégek akarata érvényesült, akik elsősorban védekezésben jeleskedtek. Épp ezért kár, hogy Thomast már az ötödik percben le kellett cserélni, mert három személyit szedett össze. Igaz, hasonló cipőben járt a hazai oldalon a szlovák center Válek is.

A második negyedben is jól védekeztek a vendégek, hiszen az egriek légiósai csupán büntetőkből tudtak eredményesek lenni. Az más kérdés, hogy Thomas után Franát és Stroudot szintén pihentetni kellett, 3-3 személyi hibái miatt Bár a 18. percben már 10 ponttal is vezettek a vendégek, a félidei dudaszóra 35-39-re zárkóztak fel a házigazdák.

A fordulást követően két perc kapkodás volt a szolnokiak játékában, ám a folytatás remekül sikerült. Szarvas ugyanis nemcsak ponterősen játszott, hanem remekül irányította társait is, és a kidolgozott látványos akciók végén mutatós találatokat értek el a piros-feketék. Nem mellesleg sikerült kivédekezni a hazai támadásokat.

A zárónegyed 44-61-es állásról indult, az egriek azonban nem hagyták magukat, hosszú hajrát nyitottak és közel kerültek vetélytársukhoz. Mindehhez az is hozzájárult, hogy a szolnokiak sok büntetőt, szám szerint 18-at hibáztak a mérkőzésen. Szerencsére, a végjátékban maradt az előnyből, így az Olaj újabb idegenbeli győzelmet aratott.