Szolnoki Olaj KK - PVSK-Panthers 65-76 (13-18, 15-13, 17-20, 20-25)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 n. V.: Forrai, Frányó.
SZOLNOK: THOMAS 19/9, Cziczás 3/3, Majoros 10/6, Stroud 11, FRANA 13.
Csere: Stupar 5/3, Szarvas, Fülöp 4, Dávid. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
PVSK: Csirke, RICHARDSON 18, JOVANOVICS 21/15, Horváth 6, IVKOVICS 23.
Csere: Orosz 2, Fodor M. 4, Lakatos 2. Edző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7-5, 15. p.: 18-26, 25 p.: 35-40, 35. p.: 47-60, 37. p.: 54-65.
Kipontozódott: Cziczás a 37. percben.

Nehezen indult be a pontgyártás, mert mindkét oldalon jól, ráadásul fault nélkül védekeztek a játékosok. Nem ment a nehéztüzéreknek sem, Majoros, valamint Richardson csak célzott, de nem talált. Az Olajnál Stroud duplái, míg a másik oldalon Jovanovics triplái ültek leginkább. A második negyedben nagyon rákapcsolt a Pécs, Ivkovics jól élt a palánkok alatt, az egykori szolnoki center vezetésével a 13. percben már 15-24 volt az állás. Ekkor Pór Péter edző időt kért, rendezte a sorokat, Majoros és Stupar hárompontosaival felzárkózott csapata a szünetig, 28-31.

A fordulást követően Jovanovics tripláival ismét szöktek a vendégek. A Szolnok azonban nem hagyta magát, rendre felzárkózott két pont távolságra, de játékosai mindig hibáztak a döntő szituációkban, vagy Ivkovics csikart ki egy-egy büntetőt. Az utolsó játékrész 45-51-ről indult, a Szolnok megint képtelen volt feltenni az i-re a pontot. Ivkovics mellé most már Richardson is felzárkózott a pontgyártásban, aki kiválóan egy-egyezett. A hajrában 54-65 után Thomas és Majoros találataival még egyszer felzárkózott az Olaj, ám az utolsó percekben a rutinos pécsiek bebiztosították győzelmüket.

Pór Péter: - A döntő szituációkban nem volt vezéregyéniség csapatunkban, így nem tudtunk átbillenni a holtponton.

Fodor Péter: - Elsősorban védekezésünknek köszönhetjük megérdemelt győzelmünket.