Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 67-75 (20-33, 14-15, 14-16, 19-11)

KAPOSVÁR: Strnad (4), Ike (5/3), Szőke (5/3), Filipovics (4), Kunc (8).
Csere: Varga R. (8/6), Dénes (15/3), Trepák (9/3), Hendlein (9/3). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor.
SZOLNOK: Thomas (11/3), Cziczás (9/6), Majoros (8), Stroud (18), Frana (12).
Csere: Fülöp (-), Alekszics (15/6), Szarvas (-), Dávid (2). Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 3-8, 8. perc: 13-24, 12. perc: 24-35, 18. perc: 28-42, 21. perc: 36-48, 24. perc: 38-52, 28. perc: 46-62, 33. perc: 50-68, 37. perc: 54-70.
Kipontozódott: Trepák (a 34. percben), illetve Frana (a 40. percben).

Meglepetésre a vendégcsapat kezdett jobban a bajnok és kupagyőztes Kaposvár otthonában. Két centerük, Frana és Stroud uralta a palánkok alatti területeket, és a lepattanókból gyors indulásokkal könnyű kosarat dobtak a mezőnyemberek. A folytatásban is egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik fegyelmezett, precíz játékkal rukkoltak ki, és lehet mondani, hogy tetszés szerint érték el kosaraikat. A félidőben már 14 pontos Tisza-parti előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A fordulást követően is türelmesen és okosan játszott az Olaj, ziccerig játszották támadásaikat, melyek jó részét gond nélkül értékesítették. A centerek mellett Thomas jól irányított, az új szerzemény, Alekszics pedig mutatós gólokat dobott és assziszt passzokat adott társainak. A hajrában, akárcsak Körmenden vagy Egerben, néhány szolnoki büntető kimaradt, a kaposváriak pedig jobb százalékkal dobtak mint előtte, de az Olaj magabiztos győzelmét nem fenyegette veszély.

Kmézics Zorán: - Bár becsületesen küzdöttek a fiúk, a korábbi meccseken tapasztalható hibáink most is jelentkeztek.

Pór Péter: - Három idegenbeli győztes meccsünk közül most játszottunk a legfegyelmezettebben, amely még jó játékkal is párosult.