Marso-Nyíregyháza - Szolnoki Olaj KK 73-78 (15-23, 23-15, 25-23, 10-17)

Nyíregyháza, 1000 néző. V: Kóthay, Hegedűs
NYÍREGYHÁZA: Ádám, PAVLOVICS 16/6, Kobale 10/3, Gémes 11/3, SCOTT 30/3.
Csere: Zsoldos 2, Walke 4, Boczkó. Edző: Horváth Imre
SZOLNOK: THOMAS 29/21, Cziczás 2, Alekszics 11, STROUD 14, FRANA 19.
Csere: Dávid G., Majoros 1, Fülöp 2, Szarvas. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7-10. 9. p.: 11-21. 14. p.: 23-32. 19. p.: 32-33. 22. p.: 48-42. 28. p.: 61-55. 33.p.: 67-66. 39. p.: 73-73
Kipontozódott: Gémes (37. p.)

A kelet-magyarországi rangadó egyik pikantériáját az adta, hogy négy egykori szolnoki kosaras - Ádám, Pavlovics, Walke és Kobale - várt bevetésre a hazaiak soraiban. Ráadásul edzőjüknek, Horváth Imrének is volt szolnoki kötődése, hiszen játékosként tagja volt a Olaj bajnokcsapatának. Különösen Kobale égett a bizonyítási vágytól, ugyanis a szlovén játékos idén januárban nem önszántából távozott a Tiszaligetből. A szépszámú szolnoki szurkolótábor fergeteges biztatásával indult a találkozó. A vendégek közül Frana remekelt az elején, a center az övéi tíz pontjából egymaga hetet gyűjtött öt perc alatt. Ráadásul személyi hibákat is öszszeszedtek a cseh centerről Gémesék, az utóbbit négy perc után le kellett cserélni 3 faultja miatt. A folytatásban Frana mellé előbb Thomas, majd Alekszics is bekapcsolódott a pontgyártásba, így az első negyedben olykor már tíz ponttal is vezettek a vendégek. A következő játékrészben a mieinket rendre szabálytalanságokkal súlytó bírópáros gondoskodott arról, hogy ne legyen túlságosan sima a meccs. Szép számmal fújták ugyanis a személyi hibákat, a mieink ellen. Az addig jól játszó Franát is le kellett cserélni három hibája miatt, majd a csapat motorjának bizonyuló Thomas kényszerült a kispadra kisebb térdsérülése miatt. Mindezt jól kihasználták az időközben felpörgő hazaiak, akik közül az amerikai Scott bizonyult rendre eredményesnek, a center 20 pontig jutott az első félidőben. Az a ritka helyzet fordult elő, hogy a hazaiak számszerűleg ugyanannyival nyerték a második negyedet, mint a mieink az elsőt, így 38-38 lett a félidő vége.

Az addig csak erőlködő Kobale egy perc alatt öt pontot dobott, Frana egy zsákolással szépített, de Pavlovics triplái is célba értek. Innentől bizony a vendégeknek kellett kapaszkodni az alaposan belejött nyírségiekkel szemben.

Már 9 ponttal is vezettek a vendéglátók, ám ekkor Thomas percei következtek, az amerikai irányító egymásután 3 triplát is beszórt, ezzel ismét felzárkózott csapata. A záró játékrész újabb Frana duplával indult, innentől felváltva vezettek a felek, igaz, meglehetősen kevés kosár esett ebben az időszakban. Az utolsó percben 71-73-as állásnál Thomas beszórta 7. tripláját is, majd Stroud fontos szituációban két támadó lepattanót kaparintott meg, majd Thomas faultolták, ő pedig hidegvérrel értékesítette mindkét büntetőt.

Az Olaj pedig megnyerte immár negyedik idegenbeli mérkőzését is, melynek lefújását követően a piros-fekete szurkolók óriási ünneplésben részesítették kedvenceiket.

Horváth Imre: - Úgy éreztem, hogy a harmadik negyedben a publikum által nem ismert problémák után nyerhettünk volna, ám támadásbeli fegyelemezetlenségeink miatt vesztesen kerültünk ki a mérkőzésből.

Pór Péter: - Idegenbeli mecscseink közül most játszottunk a leggyengébben, ám csapatunk erejét jelzi, hogy így is nyerni tudtunk. Ismét sokat számított fantasztikus szurkolótáborunk biztatása.