Szolnoki Olaj KK - Falco-Swietelsky KC 84-76 (16-10, 23-24, 22-15, 23-27)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Váradi, dr. Páli.
OLAJ KK: THOMAS 14/12, Cziczás 5/3, Majoros 8, STROUD 27/3, FRANA 14.
Csere: ALEKSZICS 13/3, Fülöp, Szarvas, 3/3. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
FALCO KC: Gráczer 6/3, KÁLMÁN 32/9, Pankár 2, BORSZÉKI 17/9, Reed 2.
Csere: Feigl 7/3, Henrik 5/3, Benitez 2, Horváth, Mándity 3. Edző: Váradi Attila.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-0, 15. p.: 31-26, 25. p.: 53-42, 35. p.: 70-62, 38. p.: 74-71.
Kipontozódott: Thomas a 39., Pankár a 40. percben

A szolnokiak amerikai irányítója, Thomas átmentve nyíregyházi formáját, triplával nyitott, majd Cziczás távoli találata is célba érkezett, sőt az álmélkodó vendégek mellett további két duplát is elértek a házigazdák. Alig öt perc után Váradi edző időt kért, rendezte a sorokat, majd a cserepadról felálló Feigl nyitotta meg a vasi pontok sorát. A vendégek gólgyárosa, Kálmán László a 9. percben kapcsolódott be a pontgyártásba, nehezen kezdte el, ám a folytatásban igencsak nehéz volt megállítani. A Szolnok azonban nem adta ki a kezéből a vezetést, annak ellenére, hogy egyre jobban zárkóztak a vendégek. A hazaiaknál a Stroud–Frana centerpáros, valamint Alekszics gyártotta a kosarakat, míg a vendégeknél Kálmán mellett Borszéki is rendre eredményesnek bizonyult, kettőjüknek köszönhetően zárkóztak fel a sárga-feketék a szünetig, 39-34-re.

A térfélcserét követően ismét Alekszics percei következtek, a szerb légiós betörésből és kívülről is gyártotta a kosarakat. A vendégeknél a válogatott Pankár a 25. percben dobta első és egyben utolsó kosarát. A negyed vége előtt már 14 ponttal is vezettek, az olykor sziporkázó hazaiak, ám a vasiak nem hagyták magukat lerázni. Ehhez hozzájárult az is, hogy a hazaiak rosszul kezdték a záró játékrészt, hiszen csaknem öt percig nem tudtak mezőnykosarat dobni, Szarvas triplája lendített egyet szekerükön. Addigra viszont Kálmán vezérletével szép csendesen zárkózgatott a Falco, sőt két perccel a vége előtt feljöttek 3 pontra, 74-71 volt az állás. Megint csak Stroud rázta meg magát, az amerikai erőcsatár rendre jókor talált a gyűrűbe. Az utolsó percben is akadtak még izgalmak, ám Gráczer buta, sportszerűtlen hibája végleg a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést. Ezzel az Olaj négy idegenbeli győztes meccs után megszerezte első hazai győzelmét, melyet követően hatalmas ünneplésben részesítette őket közönségük.

Pór Péter: - Olykor nagyon jól játszottunk, ám akadtak üresjárataink. Közönségünk ismét fantasztikus volt, és sokszor átsegített bennünket a holtponton.

Váradi Attila: - Gyengén kezdtünk, később hiába javultunk fel, a végén már nem tudtunk újítani.