Szolnok-Paks 85-82 (30-15, 17-23, 17-22, 21-22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Földházi, Hegedűs.
OLAJ KK: THOMAS 17/12, CZICZÁS 3, ALEKSZICS 33/12, STROUD 16/6, Frana 9.
Csere: Majoros 2, Fülöp 5, Szarvas. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
ATOMERŐMŰ SE: Mészáros Z. 2, MONROE 23/3, Smith 14, Ridl 19/12, Czigler.
Csere: Pavlik 6, SITKU 19, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-4, 15. p.: 40-22, 25. p.: 53-46, 35. p.: 73-71, 38. p.: 77-76.
Kipontozódott: Majoros a 31., Smith a 39., Cziczás a 40.

Akárcsak az elmúlt fordulókban, ezúttal is fergetegesen nyitott az Olaj, közülük Thomas, Alekszics és Stroud egymást múlta fölül. Nemcsak hatékony támadójátékot, hanem remek védekezést is produkáltak a hazaiak, míg a paksiak jószerével csak keresték a ritmust az első negyedórában. Bizony, régen volt arra példa, hogy a Szolnok a második negyedben 21 ponttal vezessen, különösen a listavezető ellen. Szárnyalt a hazai gárda, tombolt a közönség, a vendégek azonban kapcsoltak, az egykori szolnoki Sitku vezérletével a pályaválasztó nyomába eredtek. A válogatott játékos néhány perc alatt egy tucat ponttal terhelte meg egykori csapata kosarát. Főként neki és Ridlnek köszönhetően zárkóztak föl a vendégek a szünetig.

A térfélcserét követően Ridl triplával nyitott, majd zsákolással folytatta. Rögvest szoros lett az állás. Innen fej-fej mellett haladtak a felek, óriási ember-ember elleni harc folyt a pályán, mindkét csapat beleadott apait, anyait. A Szolnoknál Alekszics és Stroud szinte a hátán cipelte a csapatot, míg a másik oldalon Monroe kapta el a fonalat. A záró játékrészben Majoros bedobta első dupláját, majd tíz másodperc múlva egy támadóhibával kipontozódott. Monroe duplájával először vezettek a paksiak a mérkőzésen, 69-68-ra. Ám ettől sem ijedtek meg a hazaiak, a közönség fergeteges biztatásától kisérve, képesek voltak újítani. A hajrában szinte másodpercenként állt az óra, hiszen egymást követték a személyi hibák, a hatalmas büntetőpárbajban szinte nem dőlt el semmi, ám jött Alekszics, aki egy pazar triplával döntésre vitte a dolgot.

A szolnoki csapat teljesen megérdemelten győzte le a listavezető paksiakat; és amire senki nem gondolt a szezonkezdet előtt, nyolc fordulót követően a dobogón tanyáznak a piros-feketék.

Pór Péter: - Az volt a taktikánk, hogy megakadályozzuk a Paks gyors ember-ember elleni játékát. Azt gondolom, ez nagy részben sikerült, ha a végén nem idegeskedjük el a büntetőket, hamarabb eldőlhetett volna a mérkőzés.

Zsoldos András: - Nehezen vettük fel a Szolnok harcos stílusát, mikor mi is felvettük, csak mi is szaladtunk az eredmény után.