Kosárkarácsony elnevezéssel egész napos programot szerveztek a Tiszaligeti Sportcsarnokban

Szolnoki Olaj KK - Debreceni Vadkakasok 64-82 (18-17, 9-21, 17-21, 20-23)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2800 n., v.: Bodnár, Gorka.
OLAJ KK: Thomas 15/12, Cziczás 5/3, Alekszics 13/6, Stroud 4, FRANA 12.
Csere: Dávid, Majoros 14/3, Fülöp 1, Szarvas, Balogh. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
DEBRECEN: TOYA 10, LEE 16/6, Tóth 13/6, Szendrei 4, Bukva 8.
Csere: Thomson 7, Horvat 13/3, LÓRÁNT 11, Puskás, Trummer. Edző: Robert Reid.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14-7, 15. p.: 23-30, 25. p.: 36-52, 35. p.: 52-68.
Kipontozódott: Cziczás (40.)

Kosárkarácsony elnevezéssel egész napos programot szerveztek a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Már délelőtt remek volt a hangulat, hiszen a 100 Folk Celsius zenélt a gyerekeknek, akik csaknem háromezren tapsoltak az előadásnak. Az eseményen jelen voltak az Olaj játékosai, akik apró ajándékokkal kedveskedtek a gyerekseregnek. Délután a sportiskola növendékei bemutatóztak. A közönség már ekkor jól érezte magát, hiszen a figyelmes szervezők forralt borral és kaláccsal várták őket. Nem csak az utóbbiak miatt volt remek a hangulat a listavezető debreceniek vendégjátékán, hanem azért is mert a házigazdák a vártnál sokkal jobban szerepelnek ebben a szezonban. A hajdúságiakat az is motiválta, hogy játékosaik hosszú idő után a napokban megkapták járandóságukat. A szolnokiaknál az utóbbi problémákat nem észlelhették a játékosok, ugyanis minden hónapban napra készen megkapták fizetésüket.

Szenzációs hangulatban Thomas és Frana találataira a másik oldalról csak Toya tudott válaszolni, így a második perc végén már 10-2-re vezettek a szárnyaló hazaiak. Kapcsolt azonban a listavezető, Lee triplájával és gólpasszaival lendítette előre az övéit. Közben azért háborgott a vendég kispad, mert Szendrei — neki az édesapja Szendrei Csámpi, aki egykoron az MTE futballcsatában nevelkedett — már a hetedik percben megkapta harmadik személyi hibáját. Helyére az amerikai Thomson érkezett, mellette Horvátot is bevetette Reid edző.

Az Olaj kapkodni kezdett, a máskor megszokott precíz támadójáték helyett sorra elszórták a labdákat. Mindez leginkább a második negyed elején csúcsosodott ki, mikor teljes rövidzárlatot kapott a piros-fekete legénység, Alekszicsék ugyanis csaknem öt percig képtelenek voltak vendégeik kosarába találni. Ezzel szemben szárnyalt a hajdúsági gárda, amely Lee és Toya révén tetszés szerint érte el pontjait és szerzett jelentős előnyt a szünetig.

A szünet után Thomas triplával nyitott, ám Tóth Gábor ezt 8 ponttal kontrázta meg, majd Toya zsákolásával már 34-50-et mutatott az eredményjelző tábla. A Szolnok továbbra is teljesen széteső játékot produkált, nem tudott mit kezdeni a vendégek jó működő zónájával. A hajdúságiak a lepattanózásban is az élen jártak, kontráikat rendre gólokkal fejezték be. A záró játékrész 50-64-es állásnál kezdődött, Cziczás és Alekszics hiába talált be kintről, ezekre postafordultával érkeztek a válaszok.

A hajrában ugyan mindent elkövettek a hazaiak, ám a felzárkózás nem sikerült, az éllovas hajdúsági legénység magabiztos játékkal nyerte az alföldi rangadót.

Pór Péter: - Védekezésünk nem volt olyan agresszív, mint eddig, ráadásul a debreceni zóna ellen rossz dobóteljesítményt nyújtottunk. Sajnáljuk, hogy megszakadt négy fordulón át tartó győzelmi sorozatunk.