Hosszabbítás után győztek a piros-feketék

MAFC-Újbuda - Szolnoki Olaj KK 80-89 (14-21, 26-20, 12-16, 21-16, 7-16)

Gabányi-sportcsarnok, 800 néző. V: Király, Papp
MAFC: MALJKOVICS 17/9, Molnár 2, GREEN 28, Gambiroza 7/3, KECSKÉS 8.
Csere: Kangyal 3/3, Sajni 4, Balogh Z. 7/3, Pojbics 4, Tóth Sz. Edző: Saeed Armaghani
SZOLNOK: THOMAS 29/15, Cziczás 2, ALEKSZICS 24/3, Stroud 7/3, FRANA 15.
Csere: Majoros 6, SZARVAS 6, Fülöp. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-5. 9. p.: 8-19. 12. p.: 14-24. 14. p.: 23-24. 17. p.: 32-31. 25. p.: 44-43. 28. p.: 47-52. 33. p.: 57-61. 35. p.: 63-62. 39. p.: 71-71. 42. p.: 76-78. 44. p.: 77-89
Kipontozódott: Majoros (39. p.), Balogh Z. (40. p.), Kecskés (41. p.), Sajni (43. p.)      A szolnokiakat ismét nagy számú szurkolótábor kísérte el soros idegenbeli fellépésükre, zúgott "Az itthon vagyunk".

A felek egy esztendővel ezelőtti összecsapásán 19-0-val nyitott a MAFC, ez most nem ismétlődött meg, mert a kezdés után nem sokkal Thomas triplát szórt, s a továbbiakban is az amerikai légiós pontjaiban bízhattak a szolnokiak. Vezettek a vendégek, annak ellenére, hogy olykor elkapkodták támadásaikat, ám a 8. percben 17-8 volt a javukra.

Ekkor kért időt Armaghani edző, hamarosan változott is a játék képe, és a 13. percben Green találataival 23-24-re alakult az állás.

A legjobbkor érkezett Alekszics triplája, sőt a folytatásban is a szerb kosaras bizonyult a szolnokiak pontfelelősének.

A fővárosiakat azonban nem lehetett lerázni, a szolnoki nevelésű Balogh Zoltán vezetésével ott lihegtek vendégeik nyakán. Az eddigi mérkőzésekhez képest olykor egyénieskedtek az olajosok hiányoztak a begyakorolt támadások, így meglehetősen szorosan alakult az első félidő.

A fordulást követően alig esett kosár, ugyanis mindkét gárda roppant pontatlanul játszott, eladott labdák, technikai hibák jellemezték a meccset. Szerencsére a mieink estek át hamarabb a holtponton, és néhány pontos előnyhöz jutottak.

A záró játékrész 52-57-es állásról indult, továbbra is hatalmas ember ember elleni harc folyt a pályán, minden egyes pozícióért keményen meg kellett küzdeni a játékosoknak. Váltott vezetéssel haladtak a felek a hajrában, amely óriási izgalmakat hozott.

Mindezek mellett rengeteg szabálytalanság történ a pályán, sorra dobták a játékosok a büntetőket, melyek egy része ki is maradt.

Az utolsó másodpercekben mindkét csapat nyerhetett volna, leginkább a MAFC, amelyik Papp Péter játékvezető jóindulatából három büntetőhöz jutott, ám 71-73-as állásnál Kecskés csak az első kettőt dobta be, a harmadikat - az Olaj szerencséjére - elhibázta, így csak kiegyenlíteni tudta az övéi hátrányát, 73-73.

A túlórában már csak egy legénység volt talpon a pályán, a vendégek okos, ponterős játékkal rukkoltak ki, közönségük fergeteges biztatásától kísérve, szinte állva hagyták vetélytársukat. Ezzel megőrizte idegenbeli veretlenségét a piros-fekete gárda, és bizakodva várhatja a szombati Dombóvár elleni csatát, melyet a Tiszaligetben rendeznek meg.

Saeed Armaghani: - Olykor jól játszottunk, nagyon küzdöttünk, győzelmi esélyünk volt, de elszúrtuk a meccslabdát.

Pór Péter: - A hosszú bajnoki szünet után, ha nem is játszottunk jól, de nagy akarásunkkal sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Köszönjük szurkolóinknak a buzdítást, örülünk, hogy ismét sokan elkísértek bennünket.