Szolnoki Olaj KK - Gunaras KC-Dombóvár 85-67 (24-16, 12-13, 22-24, 27-14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette.: Hartyáni, dr. Szakáll.
OLAJ KK: THOMAS 21/15, CZICZÁS 13/9, Alekszics 11/3, Stroud 13, Frana 14.
Csere: FÜLÖP 7/3, Majoros, Szarvas 3/3, Dávid 3, Balogh Gy. Edző: Pór Péter.
DOMBÓVÁR: FORBES 22/9, Krasznai T. 4, ZUNIGA 19/6, Radnóti 8/6, Panta 11.
Csere: Balogh L. 3/3, Szilágyi. Edző: Bálind József.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-9, 15. p.: 31-22, 15. p.: 49-30, 25. p.: 49-30, 35. p.: 74-60, 38. p.: 83-67.

A vendégek soraiban ugyan megérkezett Szolnokra David Fisher ám a center nem vállalta a játékot, azzal az indokkal, hogy nem szeretne megsérülni, ugyanis egy másik csapatot keres magának. A hírek szerint a játékos a MAFC-cal és az Atomerőmű SE-vel áll tárgyalásban.

Thomas triplaparádéjával indult a mérkőzés, az amerikai légiós négy alkalommal is távolról talált be a vendégek kosarába. Ennek ellenére sem tudtak elhúzni a hazaiak, hiába voltak magassági fölényben a palánkok alatt, mindezt nem tudták érvényesíteni, ráadásul több tiszta ziccert is elhibáztak. A Dombóváriak Forbes és Panta révén szerezték pontjaikat, ám mindez csak arra volt elég, hogy tisztes távolságból kövessék vendéglátóikat. A folytatásban Fülöp ügyes megoldásainak tapsolhatott a szép számú publikum, de ekkor is sok hiba volt a szolnokiak játékában, úgy tűnt, hogy rendre túljátszszák támadásaikat. A vendégek küzdöttek, ahogy bírtak és nem lehetett őket leszakítani az első húsz percben.

A szünetet követően meglepetésre a kék-fehérek kaptak hamarabb lábra, Forbes és Zuniga találataival megfordították az állást 38-39-re. Ekkor a közönség biztatásától kísérve újítottak a szolnokiak, és egy 10-0-s szakaszgyőzelemmel távolodtak vetélytársuktól. Nem hagyta magát a Tolna megyei gárda és a negyed végére ismét rátettek egy lapáttal és öt pont távolságra közelítették meg a pályaválasztót. A záró játékrész 58-53-as állásról indult. Ekkor már Frana és Stroud sem hagyta ki a kínálkozó ziccereket, majd Cziczás tripláival, melyet Szarvas és Alekszics is megfejelt egy-egy pontos távoli dobással, pillanatok alatt 20 pont lett az Olaj előnye. Ekkor már feladta a mérkőzést az elfáradó ellenfél, így a hajrá izgalommentesen telt el.

Olykor döcögő játékkal is, de magabiztos győzelmet arattak a piros-feketék, akik szombaton este a ZTE legénységét fogadják.

Pór Péter: - Mindig a kötelező győzelem a legnehezebb. Szerencsére mikor kellett rendre sikerült újítanunk.

Bálind József: - Hősiesen küzdöttünk, de a végére elfogyott az erőnk. Az előbbiért dicséret illeti csapatunkat.