Szellemes, jó játékot produkáltak a hazaiak

Szolnok-ZTE 94-68 (31-16, 21-16, 24-21, 18-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 n. V.: Váradi, Téczely.
SZOLNOK: Thomas 15/9, Cziczás, ALEKSZICS 17, STROUD 21, FRANA 17.
Csere: MAJOROS 18/6, Szarvas 2, Fülöp 2, Dávid, Balogh 2. Edző: Pór Péter.
ZALAEGERSZEG: Cseszlai 10, FULLOVE 25/3, KÁMÁN 13/6, Hoffmann, Csaplár-Nagy E. 2.
Csere: Keresztes 11, Wolf, Simon 5, Kováts, Wehner 2. Edző: Kovács László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 16-6, 15. p.: 40-21, 25. p.: 67-42, 35. p.: 82-60, 38. p.: 92-64.
Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. a 25. percben.

A bemutatást követően egyperces gyásszal emlékeztek Antal Istvánra, a klub törzsszurkolójára, aki a minap 31 éves korában hunyt el.
Jól rajtolt az Olaj, Frana és Alekszics révén szorgalmasan gyűjtögették a pontokat. Alig négy perc után már tízpontos különbség mutatkozott a felek között. Kovács edző időt kért, majd cserékkel próbálta felrázni tanítványait, mindhiába. Továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, az utóbb emlegetett két ember mellé Stroud és Majoros is bekapcsolódott a pontgyártásba. A második negyedben egy remek Alekszics-Szarvas kombinációt követően zúgott a vastaps, nem mellesleg húsz pont lett a távolság a küzdők között. A félidő végén Stroud rázta meg magát, a légiós 12 pontja mellé 12 lepattanót is összeszedett, vagyis dupla duplát produkált a szünetig.

A fordulást követően sem változott a játék képe, az Olaj akarata érvényesült, annak ellenére, hogy Fullove mellett Kámán is szórta a pontokat, de mindez csak arra volt elég, hogy a vendégek olykor húsz pont alá kerüljenek. A záró játékrészben csak az volt a kérdés, eléri-e a bűvös száz pontot a hazai legénység, amely nem sikerült, de a közönség így is nagy ünneplésben részesítette kedvenceit.

Az Olaj pénteken este Kecskeméten vendégszerepel, amely óriási rangadónak ígérkezik.

Pór Péter: - Hoztuk a kötelező győzelmet. Időnként szellemes játékkal szolgáltuk ki a lelkes publikumot.