Univer-KSE - Szolnoki Olaj KK 89-90 (25-25, 16-25, 34-15, 14-25)

Kecskemét, 2000 n. V.: dr. Valovics, Kóthay.
UNIVER-KSE: BOROS 14/6, BRADFORD 27/12, Horváth Á. 10, McLendon 14/3, LAPOV 20/9.
Csere: Horváth Cs. 4, Fodor G. Edző: Meszlényi Róbert.
OLAJ KK: THOMAS 13/9, Cziczás 1, ALEKSZICS 28/12, STROUD 23/9, FRANA 19.
Csere: Fülöp, Majoros 6, Szarvas. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-11, 15. p.: 37-34, 25. p.: 53-51, 35. p.: 79-73, 38. p.: 83-85.
Kipontozódott: Boros a 39. percben

Óriási érdeklődés kísérte a szomszédvárak csatáját, melyben az idegenben veretlen Szolnokot fogadta a hazai pályán még hibátlan kecskeméti gárda. A Tisza-parti megyeszékhelyről több, mint félezren érkeztek a hírös városba, és már jóval a kezdés előtt hatalmas hangerővel bíztatták kedvenceiket. Az Olaj szokott keretével készülődött a rangadóra, míg a hazaiaknál a sérüléssel bajlódó Fodor Gergely játékra jelentkezett edzőjénél.

Stroud és Alekszics révén triplákkal nyitott az Olaj, melyre Horváth Á. és Lapov jóvoltából duplákkal válaszolt a pályaválasztó. Az első öt percben vezettek a vendégek, majd a hazaiak is megmutatták, hogy jól céloznak távolról: közülük három játékos is egészen messziről talált be a szolnoki kosárba. Ennek köszönhetően megszökött az Univer (21-14), ám a szolnokiak Thomas hármasainak köszönhetően ismét utolérték vetélytársukat. A folytatásban úgy tűnt, Lapov tempó dobásaival meglépnek a vendéglátók, az olajosok azonban kapcsoltak, Alekszics varázslatos megmozdulásaival, és nem mellesleg remek csapatmunkával, 9 pontot vertek ellenfelükre a szünetig, 41-50.

A fordulást követően pontatlanná váltak a szolnokiak, míg Horváth Ákosék sorra szerezték találataikat, és a 26. percben utolérték a mieinket (53-53). Ezután Lapov szabálytalankodott, majd reklamált, melyért technikai hibát kapott, Alekszics büntetőivel és Stroud hármasával ismét vezetést szerzett a közönsége által támogatott szolnoki együttes. A negyed utolsó másodpercében Lapov triplával egyenlítette ki az övéi hátrányát, majd a zárónegyed első támadásának végén újabb triplát szórt, az egykoron Szolnokon is megfordult horvát légiós. A folytatásban Bradford, majd Boros is jól célzott távolról, és ekkor úgy tűnt, hogy el is döntik a meccset a házigazdák. Az Olajt azonban nem lehetett lerázni, Alekszics "hátára vette" csapatát, majd Majoros sorozatban hat pontot dobott, és 76-67 után ismét egyenlítettek a piros-feketék. A végjáték, mint sokadszor ebben a bajnokságban, ismét a szolnokiak remeklését hozta, okos, megfontolt játékkal elhúztak ellenfelüktől, így az utolsó másodpercben már csak a szépítésre futotta Lapovék erejéből. A dudaszót követően az örömmámorban úszó szolnoki szurkolótábor betódult a pályára, óriási ünneplésben részesítette kedvenceit, akik rászolgáltak a győzelemre, és az azt követő sziesztára.

Meszlényi Róbert: - Mindkét csapat jól játszott, két győztest érdemelt volna a meccs. A végén a Szolnok szerencsésebb volt.

Pór Péter: - A sok jó egyéni teljesítmény mellett nagyon fegyelmezetten játszottunk, és a végjátékban okosan, mi irányítottuk a játékot. Köszönjük közönségünknek, hogy ismét több százan kísértek el bennünket, buzdításukkal hozzásegítettek bennünket a győzelemhez!