Szolnoki Olaj KK - Marc Körmend 87-84 (24-14, 27-29, 21-17, 15-24)

SZOLNOK: Thomas 13/9, Cziczás 6, ALEKSZICS 21, STROUD 15/3, FRANA 19.
Csere: Majoros 7/3, Szarvas 6/6, Fülöp, Dávid. Edző: Pór Péter
KÖRMEND: QUADRI 29/9, FERENCZ 17/12, CUBELA 14/6, Érsek 8/6, Vavra.
Csere: Grebenár 5, Kutasi 11/3. Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-8. 15. p.: 38-28. 25. p.: 60-50. 35. p.: 77-70. 38. p.: 82-77
Kipontozódott: Érsek (37. p.), Frana (39. p.)

A vendégeknél a két amerikai, Edmonson és Williams nem vállalták a fellépést, mondván: tartozik nekik a klub. Erre föl Fodor Sándor, a Rába-partiak első embere elmondta, hogy csupán egy jelentéktelen összegről van szó, és azt is napokon belül rendezték volna. Így, mivel a két amerikai cserben hagyta a klubot, minden bizonnyal megválnak tőlük.

Az elején Alekszics és Quadri egyéni akcióit láthatta a szép számú közönség, a negyed utolsó percéig fej-fej mellett haladtak a felek, ám ekkor Thomas két triplájával távolodtak a hazaiak. A folytatásban jobb híján a térdsérüléssel bajlódó Grebenár is vállalta a játékot. Vezettek a szolnokiak, de igazából erősen döcögött a játékuk, mintha jó előre elkönyvelték volna a biztos győzelmet. Most Thomas sem tudta úgy mozgatni társait mint szokta, és ez meg is látszott a vendéglátók játékán. Közülük újra Alekszics játszott jól, de a két centerre, Stroudra és Franára sem lehetett panasz. A körmendiek távolról próbálkoztak, nem rossz százalékkal, hiszen a félidő végére 10 ponton belülre kerültek.

A szünetet követően úgy tűnt, hogy elhúz az Olaj, és nagy különbségű győzelmet fog aratni. E helyett a Rába-partiak pörögtek föl, akik fegyelmezetten és olykor jól is muzsikáltak, és ott loholtak vetélytársuk nyakán. A záró játékrész 72-60-as vezetéssel indult, Ferencz öt pontot dobott zsinórban, s már is sokkal izgalmasabb lett a mérkőzés. A hazaiak nem bírtak a vendégek zóna védekezésével, Kutasiék pedig egyre jobban felzárkóztak. Két perccel a vége előtt már csak három ponttal vezetett az Olaj, és bizony meg kellett szenvedniük a győzelemért. A vendégek bizonyították, hogy nincs tartalékos csapat. Ennek ellenére az Olajt sem érheti szemrehányás, hiszen újabb sikerével továbbra is az élbolyban tanyázik. Jövő csütörtökön Székesfehérváron lépnek fel Majorosék.

Pór Péter: - Gyermeteg védekezési hibáinkkal saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.