Albacomp - Szolnoki Olaj KK 105-90 (28-28, 21-25, 25-16, 31-21)

Székesfehérvár, 1800 n. V.: Valovics, Pálla.
ALBACOMP: NISAVICS 16/6, SPIVEY 25/3, Princ 3/3, YOUNGER 16, GÓBI 27/3.
Csere: Gáspár, Bence T. 5, BÓDI 13/9, Stulga. Edző: Farkas Sándor.
OLAJ KK: THOMAS 20/12, Cziczás 8, ALEKSZICS 20/3, Stroud 6, FRANA 11.
Csere: Szarvas 5/3, MAJOROS 12/6, Fülöp 8, Dávid. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 19-17, 15. p.: 39-43, 25. p.: 69-60, 35. p.: 88-81.

A vendégeknél a napokig betegséggel bajlódó Cziczás László vállalta a fellépést, míg a fehérváriaknál hosszú idő után játékra jelentkezett a válogatott, Bencze Zoltán. Mint ahogy várható volt, hatalmas lendülettel kezdtek a hazaiak, közülük Góbi, Misavics és Princ is triplával iratkozott be a jegyzőkönyvbe. Szerencsére az Olaj nem hagyta magát, Alekszics és Frana révén gyűjtögették a pontokat. Már ekkor feltűnő volt, hogy a szolnokiak ellen nagyon sok faultot - gólt plusz büntetőt - ítéltek a játékvezetők. Minderre bizonyságul az első negyed 6. percében Stroud és Thomas egyaránt 3-3 faulttal állt, így pihentetni kellett őket. Ettől függetlenül nem szakadt le a szolnoki csapat, Szarvas jól irányított, és a remeklő Alekszics révén vezettek a szünetig.

A fordulást követően a szolnokiak eladott labdáit jól kontrázták meg az albások, Góbi mellett Bódi is rendre betalált. Még ekkor sem dőlt el a mérkőzés, hiszen némileg sikerült felzárkózni Thomas tripláival. A hajrában azonban elmaradt a vendégfeltámadás, a fehérváriaknak viszont minden sikerült. Az Olaj jól helytállt, de a végjátékban már nem tudott eléggé koncentrálni, így Fehérváron megszakadt az idegenbeli sikersorozatuk.

Pór Péter: - A harmadik negyed elején sorra eladtuk a labdákat, melyekből jelentős előnyhöz jutottak a hazaiak, és ekkor ment el a mérkőzés.