Nincs gáz az Olajnál

2005. 02. 12.

Újabb feladatok álllnak a piros-feketék előtt
Várható volt, hogy a bajnokesélyes Albacomp mindent el fog követni, hogy megtörje a mieink jó sorozatát. Nyilván bizonyítani akarták, hogy ott a helyük a képzeletbeli dobogón. Nem beszélve arról, hogy játékra jelentkezett náluk Bencze Zoltán, aki hónapokig szemsérüléssel bajlódott. Bár nem töltött sokat a pályán a legnagyobb magyar centerígéret, három perc alatt kiharcolt hat szabálytalanságot, ebből adódóan értékesített öt büntetőt. Ha már a faultoknál tartunk: a bírók az elején jól megszórták személyi hibákkal a mieinket, már az első negyedben 3-3 hibával állt Thomas és Stroud, ezért később a kispadon jegelte őket Pór edző. Stroud leginkább a palánkok alatti csatákban a lepattanóknál hiányzott. Mindezt bizonyítja, hogy a lepattanó csatát 30:15-re nyerték a hazaiak. Ebből Góbi "Ricsi", az Olaj egykori csapatkapitánya vette ki leginkább a részét, a center egymaga 11 lepattanót szedett. Ellenben, ha csak a dobásokat nézzük a fehérváriak 59 százalékos (36/61), míg a szolnokiak 53 százalékos (30/57) hatékonysággal céloztak a mezőnyből, ebben viszont nem volt lényeges különbség a felek között. Nyilván extra teljesítmény kellett volna nyújtani az újabb bravúrhoz, amely ezúttal csupán az első 20 percben sikerült.

Vajon mit szól a meccshez Pór Péter, az Olaj vezetőedzője? - Tisztában voltunk vele, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz a fehérvári oroszlánbarlangban, ahol minden csapatnak szuperprodukciót kell nyújtania a győzelemhez. Azt gondolom, hogy a vereség ellenére nem okoztunk csalódást. A szünetig vezettünk, és ezt követően sem tudtak bennünket leszakítani, két perccel a vége előtt 94-88-as állást mutatott az eredményjelző.

Ezt követően kockáztattunk, kísérleteink sajnos nem sikerültek, míg a hazaiak megkaparintották a lepattanókat, gyors indításokból bebiztosították győzelmüket. A sikereket követően nem volt hurráhangulat csapatunknál, most pedig nincs gáz. Levonjuk a tanulságokat, dolgozunk tovább, hiszen újabb feladatok tornyosulnak előttünk. Minderre bizonyságul jövő szerdán Magyar Kupa-mecscset játszunk a Debreceni Egyetem otthonában, majd egy hét múlva fogadjuk az Egert, amely három új légióst igazolt a napokban. Február 24-én pedig Pécsett lépünk pályára, melyet a sporttévé fog közvetíteni. Célunk továbbra is az, hogy megragadjunk az élbolyban — jelentette ki a tréner.