Debreceni Egyetem KE - Szolnoki Olaj KK 69-79 (20-17, 16-17, 24-25, 9-20)

DEKE: BOROS 8/3, KORMOS 13/9, Kovács 7/3, Takács D. 10, Takács E. 4.
Csere: Papp 5, Szabó 3, Erdei 8/3, KUNGLER 11/3. Edző: Ali Shirian.
OLAJ KK: SZARVAS 17/9, Cziczás 14, MAJOROS 20/12, Fülöp 2, Frana 10.
Csere: DÁVID 16, Balogh. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán
Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-7, 15. p.: 27-23, 25. p.: 44-48, 35. p.: 64-70.

Az Olaj legénysége a harmadik fordulóban kapcsolódott be a Magyar Kupa küzdelmeibe, Fortuna az NB I/B-ben vitézkedő, debreceni egyetemistákkal hozta össze a piros-feketéket. A hajdúságiakról azt kell tudni, hogy csoportjukban a legjobb hat közé jutásért küzdenek, a legutóbbi fordulóban a nagy múltú Honvédot verték 23 pontos különbséggel. Csapatuk természetesen fiatal játékosokból áll, akik közül már többen is bizonyíthatták tehetségüket, a Debreceni Vadkakasok felsőházas mérkőzésein. A kupa versenykiírása szerint az Olajra ezúttal a B csoportos verzió érvényes, amely azt jelenti, hogy a soraikban csak két légiós, pontosabban az EU-ból érkezettek szerepelhetnek, illetve a tízes keretbe négy 22 éven aluli játékost is be kellett nevezni. Ezért (is) kapott helyet a piros-feketék keretében az egykori aranykovács Rezák László fia, Tamás valamint az egykori bajnokcsapat kapitányának, Tóth Zoltánnak a csemetéje, Viktor. Ők évek óta az Olaj utánpótlásában nevelkednek.

Mint ahogy várható volt, nagy lendülettel és eredményesen kezdtek az egyetemisták, a szokatlan összetételben fellépő olajosokkal szemben. A hazai lendület mellé jó dobóteljesítmény is párosult, ezért szinte végig vezettek az első félidőben, egyes időszakokban 8-9 pont volt az előnyük. A szünet után végre Majoros is elkapta a fonalat, a szlovák légiós és Szarvas találataival átvették a vezetést a szolnokiak. Ám örömük nem sokáig tartott, mert a roppant lelkes egyetemisták egyetlenegy pontot megőriztek előnyükből, a zárójátékrész kezdetéig. Az utolsó negyedben már nem bízott a véletlenre semmit a vendéggárda, Cziczásék ismét átvették a vezetést, amit már nem engedtek ki a kezükből, a végére teljesen elfáradó házigazdákkal szemben. Az Olajra tökéletesen igaz volt ezen a mérkőzésen az a szólás, hogy a kupában nem jól kell játszani, hanem tovább kell jutni.

Pór Péter: - Gratulálok a lelkes hazaiaknak!