Szolnoki Olaj KK - Vitai Eger-Fekete Sasok 94-74 (27-23, 21-16, 21-24, 25-11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Szabó Gy., Vétek.
OLAJ KK: THOMAS 22/15, CZICZÁS 15/3, ALEKSZICS 21/6, Stroud 8/6, Frana 3.
Csere: MAJOROS 15/6, Fülöp 4, Dávid 6. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
EGER: Ughy 3/3, Kahrimanovics 12, JOSEPH 28/15, HARTVICH 16, Stulga 7.
Csere: Bajramovics 5/3, Kiss, Petrucsik 3/3. Edző: Farkas Attila.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 16-11, 15. p.: 36-27, 25. p.: 57-47, 35. p.: 82-69, 38. p.: 88-69.
Kipontozódott: Frana a 36., Ughy és Joseph a 40. p.
Kiállítva: Stroud a 25. percben

Az első feldobás előtt egy perces gyásszal emlékeztek az egykori kiváló egri játékosra, Korepta Józsefre, aki szombaton hajnalban hunyt el.

Csúszott a kezdés, előbb a meccslabdán aggyoztak a felek, majd az eredményjelző mondta fel a szolgálatot. Szerencsére, sikerült megjavítani a szerkezetet. Meglepetésre a sereghajtó egriek kezdtek jobban, közülük a nemrég igazolt amerikai Joseph termelte szorgalmasan a pontokat, majd Hartvich is felzárkózott mellé. A hazaiak részéről Thomas és Stroud volt az elején az ügyeletes pontgyáros, majd érkezett Cziczás, akit Alekszics helyére Joseph semlegesítésére küldött be Pór Péter edző. Vezettek a hazaiak, ám nem nyugodhattak meg, mert a lelkes és olykor jól játszó egriek ott loholtak a nyakukban. A második negyedben sem változott a játék képe, ám az mindenféleképpen feltűnő volt, hogy egyrészről a vendégek jobban szedték a lepattanót, mint a mieink, a másik az, hogy a bírók jóformán csak a Szolnok ellen fújtak faultot az első félidőben.

A fordulást követően ismét Josefh szórta a pontokat, majd pillanatok alatt felforrósodott a hangulat. Történt, hogy Stroud az egri palánk alatt ellökte Stulgát, melyért Szabó játékvezető azonnal kiállította a szolnokiak centerét. Ekkor még mindig óriási különbség volt a faultarányban, ezért igencsak elégedetlenkedett a hazai szurkolótábor. A Szolnok azonban mindig rátett egy lapáttal, így csak közelíteni tudták őket vendégeik. A záró játékrész 69-63-as állásról indult. A folytatásban Stulga kosaraival 73-69-re jöttek fel a Fekete Sasok. Ezt követően azonban a piros-feketék percei következtek, az Alekszics-Majoros-Thomas trió parádés játékával - egy 18-0-s rohammal - valósággal állva hagyták vetélytársukat. Innentől már sem szuflájuk, sem idejük nem volt a vendégeknek a felzárkózásra. Az Olaj pedig megnyerte a meglehetősen forró hangulatú összecsapást.

A mieink legközelebb csütörtökön este hat órakor Pécsen lépnek pályára, a rangadót élőben közvetíti a Sport1.

Pór Péter: - Minden körülményt leszámítva megérdemelt győzelmet arattunk.