PVSK-PÉCS EXPO - Szolnoki Olaj KK 76-77 (25-20, 14-23, 21-18, 16-16)

PVSK: Csirke, RICHARDSON 18, Jovanovics 8/6, HORVÁTH Z. 19, IVKOVICS 26.
Csere: Orosz 5, Lakatos, Fodor M. Edző: Fodor Péter.
OLAJ KK: Szarvas 2, CZICZÁS 18/12, ALEKSZICS 17/6, STROUD 24/9, Frana 8.
Csere: FÜLÖP 6, Majoros 2. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5.p.: 15-7, 15.p.: 29-29, 25.p.: 51-57, 35.p.: 66-69, 38.p.: 71-72.
Kipontozódott: Fülöp a 37.p.

A forduló nyitómérkőzését Pécsen játszották, ahol a helyiek vendégeként az Olaj lépett pályára. A mieinknél nem szerepelhetett a napokban vakbéllel megműtött Michael Thomas, helyét Szarvas Gábor foglalta el az irányító poszton.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy a hazaiak hamar döntésre viszik a dolgot, mert gyors, gólerős játékkal kezdtek a roppant megilletődött szolnokiakkal szemben. Az első negyed végén kapta el a ritmust a vendéggárda, innentől Stroud szenzációs játékával eredt ellenfele nyomába. A folytatásban már az történt a pályán, amit a piros-feketék akartak, Stroud mellé a bokasérüléssel bajlódó Cziczás is bekapcsolódott a pontgyártásba, majd Frana is bátrabban dolgozott a palánkok alatt, mint előtte. Most már a pécsiek futottak az eredmény után, s a félidő végére sikerült szorossá tenniük az állást. A fordulást követően Cziczás tripláival távolodott a Szolnok, ám a hazaiak Ivkovics remek centermunkájával megint csak szorossá tették a mérkőzést. A negyedik negyedben úgy tűnt, hogy meglép a Pécs, hiszen egy 6-0-ás etappal nyitottak, ám az Olaj kapcsolt, és az odáig gyengélkedő Alekszics pontjaival nem engedte magát lerázni. Közben a zónavédekezésre áttért vendégekkel nem tudtak mit kezdeni Csirkéék, közülük Ivkovics kivételével nem akadt soraikban ponterős játékos. A végjáték hihetetlen izgalmakat hozott, az utolsó labda a hazaiaké volt, ám Richardson hibázott, az Olaj pedig leszedte a lepattanót, és hazahozta a győzelmet.

Kezdő irányítójuk nélkül is remekeltek a szolnokiak és bebizonyították, hogy nemcsak kosarazni tudnak, hanem lélekben is nagyon erősek.

Pór Péter: - A kiváló erőkből álló Péccsel szemben is bebizonyítottuk, hogy igazi csapatot alkotunk. Köszönjük, azoknak a szurkolóknak a biztatást, akik ide is elkísértek bennünket. És azoknak is, akik otthon a tévé képernyője előtt szorítottak értünk.