Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 71-54 (12-15, 19-6, 15-10, 25-23)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 n. V.: Váradi, Ádám.
OLAJ KK: SZARVAS 9/9, Cziczás 4, ALEKSZICS 24, STROUD 13/3, FRANA 8.
Csere: Fülöp 5, Crowe 2, Majoros 4, Dávid 2. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
KAPOSVÁR: Strnad 5, Dénes, Moseley 9, Trepák 2, KUNC 17/3.
Csere: Szőke 1, Varga, WYLIE 20/3, Filipovics, Primc. Edző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5-9, 15. p.: 18-19, 25. p.: 35-23, 35. p.: 55-40, 38. p.: 62-47.
Kipontozódott: Kunc 37., Fülöp 38., Stroud 40.

A kaposváriak nem titkolták, vissza akarnak vágni a szolnokiaknak az ötödik fordulóban elszenvedett hazai vereségért, önbizalmukat növelte, hogy az eddig sérüléssel bajlódó centerük Joe Wylie is játékra jelentkezett soraikban. Egyébiránt két különlegeséggel is szolgált a mérkőzés. Az egyik, hogy a szolnokiak edzője Pór Péter segítette Kmézics Zorán munkáját, mikor 2000-ben ezüstérmes lett a bajnokságban a szolnoki gárda. Arról nem beszélve, hogy a két szakember a nyolcvanas években csapattárs volt az Olajbányászban. A másik az, hogy vendéglátók soraiban most először jutott szóhoz, az a Jason Crowe, aki az ősszel ugyan szerződést kapott Kaposváron, ám játékos ujjsérülése miatt a rajt előtt felbontották a kontraktust.

Mint ahogy azt várni lehetett, kőkemény védekezéssel kezdtek a felek. Ha nem is sikerültek a dobások, igyekeztek a játékosok megkaparintani a lepattanókat. Az utóbbiakban és a pontszerzésben a Kaposvár járt az élen az elején, különösen az agilis Kunc semlegesítése okozott meleg pillanatokat az olajosok számára. Elsősorban a cseh center találatainak köszönhetően vezetett a címvédő Kaposvár az első negyedet követően. A folytatásban hatalmas csata folyt a pályán, hol földharcot, hol légi csatát láthatott a szép számú publikum. Az Olaj negyed óra után kapott lábra, Szarvas és Alekszics jól mozgatta társait, az utóbbi a pontszerzésből is rendesen kivette a részét. A félidő hajrájában Frana rázta meg magát, a hórihorgas center találataival távolodott vetélytársától a hazai gárda. A dobóteljesítményre egyik fél sem lehetett büszke, ugyanis a hazaiak 39, míg a vendégek mindössze 32 százalékkal célozták a kosarat.

A fordulást követően Stroud pillanatok alatt két támadó személyi hibát is vétett, mivel már négy faulttal rendelkezett, ezért le kellett cserélni a centert. Bár támadásban továbbra sem sziporkáztak a hazaiak, még így is sokkal jobbnak bizonyultak vetélytársuknál, amelyik mindössze egy mezőnykosárra volt képes a harmadik negyedben. A záró játékrész 46-31-es hazai vezetéssel indult. A vendégek nem adták fel, a felpörgő Wylie révén 50-40-re alakították az állást a 34. percben. Ekkor Pór edző időt kért, megnyugtatta tanítványait, ezt követően Stroud és Alekszics dupláival, valamint Szarvas újabb triplájával véglegesen eldőlt a mérkőzés. A szolnoki csapat remek védekezésével valósággal megbénította vendégeit, és a vártnál sokkal magabiztosabban szerezte meg idei immár 14. (!) győzelmét.

A következő fordulóban folytatódhat a mieink sikerszériája, ugyanis szombaton este hat órakor a szintén verhetőnek tűnő nyíregyházi legénység látogat a Tiszaligetbe.

Pór Péter: - Felvettük a kesztyűt a jól és agresszívan védekező kaposváriak ellen. A mérkőzés egyes periódusaiban támadójátékunkkal nyertük meg a meccset.

Kmézics Zorán: - A védekezésünkkel nem volt probléma, ám indiszponáltan támadtunk. Egy jó Szolnok ellen, ezzel a játékkal nem lehet nyerni.