Falco KC - Szolnoki Olaj KK 92-102 (28-31, 18-19, 19-24, 27-28)

FALCO KC: KÁLMÁN 44/9, Gráczer 2, Pankár 8/6, CROUSE 11/3, REED 11.
Csere: Borszéki 10, Henrik 3/3, Feigl 3, Mándity, Váradi K. Edző: Váradi Attila.
OLAJ KK: CROWE 15/9, CZICZÁS 20, ALEKSZICS 26/9, STROUD 16/6, FRANA 14.
Csere: FÜLÖP 6, Dávid, Majoros 5/3, Szarvas. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-16, 15. p.: 37-40, 25. p.: 56-60, 35. p.: 77-82.

Alekszics és Crowe találataival, valamint Frana kapitális zsákolásaival indult a találkozó. A vendégek szinte végig vezettek a mérkőzésen, a vasiak csupán néhány másodperc erejéig tudták magukhoz ragadni az irányítást. Visszatérve az első negyedre, Kálmán pontjaival zárkózgatott a Falco, mivel társai megfelelő védőőrizetben részesültek, így csak a válogatott irányító kosaraiban bízhattak a hazaiak. A második negyedben Stroud és Frana összeszedte harmadik személyi hibáját, így mindkét centert padra ültette Pór edző, ám Fülöpék jól pótolták a két légióst. A szünet előtt Alekszics okos megmozdulásaival, valamint Cziczás büntetőivel 50-46-os Olaj-vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok.

A fordulást követően Crowe és Frana megmozdulásaival tíz pont fölé nőtt a vendégelőny, míg a hazai oldalon a pontgyáros Kálmán egyre fáradtabbnak tűnt, társai pedig csak elvétve találtak be. A zárónegyedben ugyan mindent megpróbáltak a sárga-feketék, ám Alekszics labdalopásaival, Frana pontjaival továbbra is tartotta előnyét a Szolnok. A végjátékban nem változott a helyzet, a piros-feketék szurkolótáboruk fergeteges biztatása mellett újabb roppant értékes idegenbeli győzelmet arattak, melyre teljes mértékben rászolgáltak. A folytatásban szombaton este hat órakor Hódmezővásárhelyen szerepel az Olaj, Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzésen.

Pór Péter: - Jó ritmusban, lendületesen kosárlabdáztunk, csapatként játszva, végig vezetve nyertünk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy Szombathelyre is elkísértek bennünket, biztatásukkal ismét sokat segítettek rajtunk.