Vásárhelyi Kosársuli - Szolnoki Olaj KK 89-77 (20-21, 22-18, 24-9, 23-29)

Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Váradi, Kiss L.
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: DRAHOS 17, UTASI 9/3, NYILAS 20/6, KOVÁTS 26, GÉMES 17. Edző: Czuprák László
SZOLNOK: Szarvas 14/6, Cziczás 15/6, MAJOROS 23/12, Fülöp 6, Frana 11.
Csere: Dávid 8, Balogh. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10-7. 6. p.: 14-16. 12. p.: 26-26. 17. p.: 35-31. 25. p.: 55-46. 28. p.: 62-48. 32. p.: 70-50. 38. p.: 80-65
Kipontozódott: Majoros (39. p.)
Továbbjutott: a Vásárhelyi Kosársuli

A mérkőzésen ezúttal a B csoportos szabályok voltak az irányadóak, nevezetesen az Olaj soraiban csupán a két EU-tagországból való légiós, Majoros és Frana szerepelhetett. Telt ház előtt, ragyogó hangulatban kezdődött a mérkőzés, a szolnokiak pedig gyors kosarakkal ragadták magukhoz a vezetést. A másik oldal egyelőre kapkodott, idegesen játszottak, amit a vendégek jól használtak ki, hiszen csaknem végig vezettek az első húsz percben. A második negyed végén zárkóztak fel a közönségük által támogatott hazaiak, sőt az utolsó másodpercben Utasi távoli triplájával 42-39-re sikerült átvenniük a vezetést.

A fordulást követően ugyan fél perc alatt négy pontot dobott az Olaj, ám ezt követően már a hazaiak percei következtek. Mivel a szolnoki kulcsjátékosok, Majoros és Frana személyi hibák miatt a kispadra kényszerültek, így megbomlott az eddigi hadrend. A vendéglátók pedig vérszemet kaptak, Nyilas elkezdte szórni a kosarakat, mivel társai sem voltak restek, így a záró negyed előtt már biztosan vezettek. Az utolsó játékrészben zónavédekezésre álltak át a vendégek, ez sem segített rajtuk. A Vásárhely magabiztos játékkal biztosította be győzelmét, a Pécs után a Szolnokot is elbúcsúztatták a kupaküzdelmektől.

Pór Péter: - Csapatunk sajnos fáradtan és tompán játszott, megérdemelten jutott tovább a vásárhelyi csapat.