Debreceni Vadkakasok - Szolnoki Olaj KK 74-73 (24-20, 20-23, 21-24, 9-6)

Főnix-csarnok, 3000 n. V.: Földházi, Király.
DEBRECEN: TOYA 21/3, LEE 14, Horvat 5, SZENDREI 12, Bukva 12.
Csere: Tóth 6/6, Thomson 2, Lóránt 2, Trummer. Edző: Robert Reid.
OLAJ KK: CROWE 11/9, CZICZÁS 11/3, ALEKSZICS 15/6, STROUD 16/6, Frana 8.
Csere: Fülöp 7, Majoros 5/3. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása - 5. perc: 10-8, 15. p.: 35-33, 25. p.: 50-50, 35. p.: 72-71, 38. p.: 73-71.
Kipontozódott: Frana a 37., Stroud a 38. percben

Remek hangulatban, hazai kosarakkal kezdődött az alföldi csapatok csatája. Főleg Lee volt elemében, a "kis" amerikai gyártotta a pontokat. Az Olaj részéről Alekszics vette hátára a csapatát, a szerb légiós szórt hat pontot és adott öt gólpasszt az első negyedben. Ennek ellenére debreceni vezetéssel zárult az első negyed, mert a dudaszó előtt Tóth és Toya is beszórt egy-egy triplát. A második negyedben bár a hazaiak vezettek, a szolnoki alakulatot azonban nem lehetett lerázni. Cziczásék fegyelmezetten és ponterősen játszottak a roppant erős állományú vendéglátókkal szemben, melynél a cserepadon légiósok és válogatott játékosok vártak bevetésre. A mieink számukra szokatlan talajú és légterű csarnokban, 52 százalékos dobóteljesítménnyel, egy pont hátránnyal várták a szünet utáni folytatást.

A fordulást követően óriási rohanás kezdődött, ha ebben az időszakban higgadtabbak a Tisza-partiak, állva hagyhatták volna vetélytársukat. Ennek ellenére sem lehetett panasz az Olaj játékára, hiszen 67-65-ös vezetéssel mentek neki a záró negyednek.

Nehéznek ígérkezett az utolsó felvonás az Olaj számára, ugyanis Fülöp, Frana, Majoros és Stroud egyaránt négy-négy faulttal állt, illetve ült a kispadon. Király bíró tett róla, hogy mindkét Olaj-center, Frana és Stroud is kipontozódjon a végjáték előtt. Sajnos a szolnokiak, bár ismét volt esélyük a győzelemre, ezúttal nem koncentráltak eléggé, elkapkodták a végjátékot, pedig újabb szép skalpot tűzhettek volna az övükre.

Robert Reid: - Egy nagyon kemény csatában arattunk fontos győzelmet egy végig kiválóan, bátran harcoló Szolnok ellen. Bár nem játszottunk jól, mi is küzdöttünk becsülettel, ennek, valamint a zónavédekezésünknek köszönhetjük a sikert.

Pór Péter: - Ha az utolsó negyedben értékesítjük emberelőnyös szituációinkat, más is lehetett volna a végeredmény.