Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 87-46 (18-12, 20-10, 32-11, 17-13)

ATOMERŐMŰ SE: MÉSZÁROS 10/6, MONROE 25/9, Smith 8, Melicie 8, Czigler 9.
Csere: PAVLIK 9/3, SITKU 13/6, Kiss, Dohar 5/3, Lőrincz. Edző: Zsoldos András.
OLAJ KK: Thomas 10/6, Cziczás, Alekszics 6, Stroud 8/3, Frana 6.
Csere: Majoros 7/3, Szarvas 5/3, Fülöp 2, Dávid 2, Balogh. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása – 5. p.: 10-3, 15. p.: 25-18, 25. p.: 53-25, 35. p.: 76-35, 38. p.: 80-41.
Kipontozódott: Thomas a 37. percben.

Thomas a pályán! Az irányítót február végén műtötték vakbéllel, mindössze két hete állt edzésbe, és úgy tűnt, meg sem kottyant neki a kihagyás. Mindenesetre Pór Péter neki szavazott bizalmat honfitársával, Crow-val szemben. A vendéglátók viszont még mindig nem számíthattak a kézsérüléssel bajlódó Ridlre. Megerősített rendezői és rendőri erők várták a szolnoki szurkolókat, akik ismét szép számmal kísérték el kedvenceiket, és már a kezdés előtt remek hangulatot teremtettek a csarnokban.

Stroud triplájára tíz ASE-pont volt a válasz, ezért az ötödik perc végén Pór edző időt kért, próbálta rendezni a sorokat. Az Olaj ebben az időszakban a Debrecenben, az utolsó felvonásban mutatott támadójátékát ismételte meg, eladott labdák és rossz dobások jellemezték játékát. Az első negyed utolsó percében 16-5-ös állásról sikerült némileg kozmetikázniuk az álláson. A folytatásban a hazaiak sem játszottak valami fényesen, ők is sokat hibáztak, ám ezzel is felülmúlták a roppant halovány vendégeket, akik 26 százalékkal dobtak a hazaiak 46 százalékával szemben az első félidőben. Így nem csoda, hogy 16 ponttal vezetett az Atomerőmű, húsz perc játék után. A szünetet követően 7-0-s etappal nyitottak a piros-kékek, a szolnokiak pedig továbbra sem lelték a fonalat. Ekkor már szárnyaltak Sitkuék, akik már nemcsak erőlködtek, hanem jól is játszottak, szinte minden bejött nekik. Az Olaj soraiban teljes bizonytalanság uralkodott, nem akadt ember, aki elfogadható teljesítményt nyújtott volna. A záró felvonás 70-33-as állásnál kezdődött, és továbbra is az ASE fölényével folytatódott.

Az elmúlt hetekben mindenki arról beszélt, hogy kútban van a tavalyi bajnoki ezüstérmes Atomerőmű csapata, nos, az Olaj két kézzel húzta ki a gödörből. Bár a mieink küzdőszellemére nem lehetett panasz, de rossz dobóformát árultak el és ennek csak súlyos vereség lehetett a vége.

Zsoldos András: - A csapat összefogott, mindenki harcolt, és máris meglett az eredménye.

Pór Péter: - Teljesen más sebességgel kosárlabdázott a Paks, mint mi. Az első negyedben agresszív védekezésével eldöntötte a mérkőzést.