Szinte semmi sem sikerült az Olajnak

2005. 04. 01.

Az évadban látott leggyengébb produkciójával rukkolt ki az Olaj legénysége szerdán este a paksi ASE csarnokban. A piros-feketéknek szinte semmi sem sikerült ezen a mérkőzésen, súlyos, 41 pontos vereséget szenvedtek a listavezető Atomerőmű SE otthonában.
     Vajon mi történt csapatával? - kérdeztük Pór Pétert, a szolnokiak vezetőedzőjét.

- Nem volt előzménye a szerda esti rossz teljesítményünknek - kezdte Pór edző. - Az előző fordulóban Debrecenben egyenrangú ellenfelei voltunk jó erőkből álló Vadkakasoknak, sőt ha a végjátékban jobban koncentrálunk, akár meg is nyerhettük volna az összecsapást. Ugyanúgy készültünk az Atomerőművel szemben, mint előző találkozóinkra. Csapatunk teljesen rendben volt, feltérképeztük a paksiakat, és még a bemelegítésnél sem tapasztaltam semmi olyat a fiúkon, ami aggodalomra adott volna okot. Erre fel ezen a meccsen semmi sem sikerült, különösen a támadójátékunk akadozott, de tegyük hozzá, hogy az Atomerőmű az elmúlt fordulókhoz képest összeszedettebben és agreszszívebben játszott, különösen a védekezésben jeleskedtek. Ráadásul a második félidőben már támadásban is remekeltek, szinte minden bejött nekik. A szünet utáni percekben már lehetett látni, hogy nincs esélyünk egy jó eredmény elérésére. Természetesen leülünk a fiúkkal megbeszéljük a hibákat, de nem rágódunk a múlton, hiszen nyakunkon az alapszakasz hajrája. A soros fordulóban szombaton este a MAFC gárdáját fogadjuk a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Igyekszünk javítani mérlegünkön, kiengesztelni remek szurkolótáborunkat, hiszen az elmúlt 22 fordulóban csupán kétszer a Debrecen elleni hazai és a paksi idegenbeli mérkőzésen nem volt esélyünk a győzelemre.

- Mi várható a folytatásban?

- Óriási a tülekedés a rájátszásban kedvezményt adó 1-4. helyekért, ezekért velünk együtt hat csapat verseng, elképzelhető, hogy a zárófordulóban ki-ki meccset fogunk játszani a Kecskeméttel, a minél jobb helyezésért.