Szolnoki Olaj KK - MAFC-ÚJBUDA 73-62 (22-15, 24-20, 15-14, 12-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Valovics, Kis B.
SZOLNOK: Crowe 2, MAJOROS 29/12, Alekszics 3/3, Stroud 15/6, FRANA 19.
Csere: Fülöp 3, Szarvas 2. Edző: Pór Péter
MAFC: POJBICS 15/6, Molnár A. 7, Kangyal 7/3, SAJNI 16/3, Kecskés 4.
Csere: Tóth Sz. 3, Balogh Z. 10/6. Edző: Dinynyés Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-10. 15. p.: 34-28. 25. p.: 52-42. 35. p.: 67-54. 38. p.: 72-62.
Kipontozódott: Kecskés (25. p.), Alekszics (31. p.)

Mintegy háromnegyedórás csúszással kezdődött a találkozó, mert a műegyetemistákat szállító autóbusznak nekicsapódott egy személygépkocsi a Határ úton. Csak a rendőrségi vizsgálatot követően folytathatta útját az autóbusz, amely épp az eredeti kezdési időpontban, 18 órakor futott be a Tiszaligetbe. Amúgy, a szegény embert az ág is húzza jeligére, rossz napok járnak mostanság a MAFC-ra. Nem elég, hogy utolsó előttiek a tabellán, Green és Smigic után Fisher is megsérült, a center csak amolyan vésztartalékként foglalt helyet a kispadon. A hazaiaknál az amerikai trióból ezúttal Thomas maradt ki, míg a sérült Cziczás helyét Majoros foglalta el. Így színtiszta külföldi ötössel kezdett az Olaj, a vendégek hazai sorával szemben.

A műegyetemisták okosan és ügyesen kezdték a mérkőzést, Pojbics jól mozgatta társait, és a pontokból is kivette részét, így öt percig vezetett csapatuk. A folytatásban kapcsolt az Olaj, Majoros gyártotta a kosarakat. Negyedórát követően lendültek bele a szolnokiak, és növelték tíz pont fölé előnyüket. A szünetet követően csapkodóvá vált a játék, mindkét csapat sokat hibázott, az egyetemisták lelkesen játszottak, de igazából nem tudták szorossá tenni a mérkőzést.

Az Olaj még láthatóan nem heverte ki a paksi taslit, míg az egyetemisták ebben az összetételben nem voltak képesek többre. A következő fordulóban Dombóváron lépnek pályára a szolnokiak, szombaton este hat órakor.

Pór Péter: - Ennek a mérkőzésnek a pozitívuma, hogy győztünk.

Dinnyés Attila: - Elégedett vagyok a srácokkal, ha ebben szellemben játsszuk le az elkövetkező meccseinket, akkor reménykedhetünk a bennmaradásban.