A vártnál is magabiztosabb vendéggyőzelem

Dombóvár Gunaras KC - Szolnoki Olaj KK 72-84 (15-21, 15-24, 18-23, 24-16)

DOMBÓVÁR: FORBES 18/9, Radnóti, HENDLEIN 10/3, PANTA 26/3, Edmonson 6/3.
Csere: Balogh L. 2, Mohs 4/3, Krasznai 2, Tömösváry 4. Edző: Kovács Nándor.
OLAJ KK: THOMAS 24/15, ALEKSZICS 18/6, Majoros 8/3, STROUD 8/3, Frana 7.
Csere: Fülöp 6, Szarvas 6/6, DÁVID 7/3, Balogh Gy., Tóth V. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-11, 15. p.: 25-30, 25. p.: 41-54, 35. p.: 59-73

Bár két gyors dombóvári duplával kezdődött a találkozó, a vendégek azonban villámgyorsan fordítottak, s már az első negyedben jelezték, hogy győzelmi szándékkal érkeztek a tolnai kisvárosba, ahol az elmúlt három évben nem termett babér számukra. Thomas kiváló játékával már a nyolcadik percben tízpontosra hízott a vendégelőny (9-19), amit Alekszics tanári kosaraival és gólpasszaival a nagyszünetig tovább növelt a félszáz szurkolója által biztatott piros-fekete gárda.

A fordulást követően úgy tűnt, gyorsan döntésre viszi a mérkőzést Pór Péter alakulata, a záró játékrésznek ugyanis húszpontos Tisza-parti előnnyel vágtak neki a felek. Ekkor már sokat cseréltek a piros-feketék, közülük leginkább Dávid Gergely tudott bekapcsolódni a pontgyártásba, de sajnos néhány eladott labdát követően a 39. percben nyolc pontra feljött a Dombóvár (70-78). Az utolsó másfél percre azután visszaállt Alekszics és Stroud, s bebiztosították a négy közé igyekvő olajosok győzelmét.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek hívei egy "Szurkolók vagyunk, nem bűnözők" feliratú transzparenssel tiltakoztak a paksi kommandósok erőszakos fellépése ellen. Az Olaj pénteken este Zalaegerszegen szerepel, majd jövő kedden a Kecskemét elleni hazai derbivel zárja az alapszakaszt.

Kovács Nándor: - Egy ilyen jó csapat ellen nem elég pár percig jól játszani.

Pór Péter: - Örülünk, hogy támadásban újra régi formánkat nyújtottuk. Köszönjük, hogy szurkolóink a messzi Dombóvárra is elkísértek bennünket, biztatásukkal segítették csapatunkat.