ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 92-80 (20-27, 29-15, 19-22, 24-16)

ZTE: CSESZLAI 16/9, FULLOVE 19/3, KÁMÁN 16/6, Hoffmann 11/3, CSAPLÁR-NAGY 22.
Csere: Keresztes 8, Volf, Kováts. Edző: Kis Attila.
OLAJ KK: Thomas 3/3, ALEKSZICS 27/15, Majoros 7/3, Stroud 16, Frana 11.
Csere: SZARVAS 14/6, Fülöp 2. Dávid. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-17, 15. p.: 33-35, 25. p.: 58-51, 35. p.: 76-75.
Kipontozódott: Szarvas a 35. percben

Néhány nap eltéréssel tizennégy esztendővel ezelőtt a két csapat Zalaegerszegen vívta a bajnoki döntő negyedik felvonását, akkor az Olaj került ki győztesen a csatából és nyert aranyérmet. Azon az összecsapáson nem hivatalos nézőcsúcs született az egerszegi sportcsarnokban, hiszen több mint hatezren szorongtak a lelátón. Ezúttal szó sem volt telt házról, alig több mint félezren várták a kezdést. Tegyük hozzá, az érdektelenség nem az Olajnak, hanem a várakozáson alul szereplő hazaiaknak szólt. Természetesen Pór edző figyelmeztette csapatát, hogy nem szabad a házigazdákat lebecsülni, hiszen többször is csak szoros meccsen szenvedtek vereséget. A Kecskemétet pedig sikerült legyőzniük, és mint a végén kiderült, sajnos a szolnokiak is alulmaradtak a csatában.

Mindenesetre magabiztosan kezdett az Olaj, Majoros triplája adta meg az alaphangot, majd Alekszics és Stroud is bekapcsolódott a pontgyártásba. Így a negyed utolsó percében már tíz ponttal is vezettek a piros-feketék. A folytatásban nem hagyta annyiban a ZTE, előbb Fullove és Kámán, majd Cseszlai találatával 17 perc után sikerült megfordítaniuk az állást. Azt kell mondani, hogy a szünet előtt állva maradtak a feltűnően sokat hibázó szolnokiak. A felpörgő hazaiak pedig élve a lehetőséggel 49-42-es vezetést szereztek a pihenőig. Feltűnő volt a faultarány, hiszen az Olaj ellen tizenhármat, míg a hazaiakkal szemben csupán hét szabálytalanságot ítéltek a bírók. Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy a lepattanó párbajt a hazaiak nyerték 17-12-re, és a vendég oldalon sok volt az eladott labda.

A fordulást követően is rámenősebben játszott a ZTE, ám a harmadik negyed végére Szarvas ügyes játékával és pontjaival sikerült 68-64-re felzárkózni. A záró játékrész Alekszics triplájával indult, majd Stroud duplájával hosszú idő után ismét egyenlő állást mutatott az eredményjelző. Ezt követően ahelyett, hogy lendületbe jöttek volna a szolnokiak, eladott labdák és buta védekezési hibák miatt a zalaiak szereztek sorra pontokat. Bár öt perccel a vége előtt még csak egy ponttal vezettek a hazaiak, ám a végjátékban szinte azt csináltak amit akartak, minden sikerült nekik, és bebiztosították győzelmüket.

Pór Péter: - Ezek után a keddi Kecskemét elleni sorsdöntő meccset feltétlenül hozni kell.