Szolnoki Olaj KK - Univer KSE 83-100 (16-22, 14-27, 25-24, 28-27)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 n. V.: Szabó Gy., Hegedűs.
OLAJ KK: Thomas 6/6, ALEKSZICS 37/15, Majoros, 10/3, Stroud 10/6, Frana 9.
Csere: FÜLÖP 8, Szarvas 3/3, Balogh. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
UNIVER KSE: BOROS 12/9, BRADFORD 25/3, CELEJ 17/12, McCLENDON 15/3, LAPOV 16/3.
Csere: Horváth Á. 9/3, Horváth Cs. 6. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-8, 15. p.: 22-33, 25 p.: 43-60, 35. p.: 72-85, 38. p.: 77-94.
Kipontozódott: Stroud és Thomas a 36., Celej a 38. percben

Nem mindennapi izgalmakat ígért az alapszakasz zárófordulója, melynek rangadóján a hatodik Olaj a negyedik helyezett kecskeméti együttest fogadta.

Nagyszerű hangulatban telt ház előtt kezdődött el az alföldi csapatok csatája. Az elején Frana jól élt Lapov mellett, két duplát is bevágott a cseh center. Sőt, kisvártatva Stroud triplája is beesett. Tombolt az Olaj-tábor, mert ebben az időszakban még jól pörögtek kedvenceik. A folytatásban azonban 13-11-es hazai vezetés után egy 7-0-ás rohammal szöktek a kecskemétiek. Pór edző érezvén a veszélyt, időt kért, és még aránylag szorosra sikeredett szolnoki szempontból az első negyed. A következő játékrész azonban szinte rémálom volt a hazaiak számára, hiszen Lapov, Bradford és Celej találataival tetszés szerint növelték előnyüket a kecskemétiek. A piros-feketék akár csak Zalában, teljesen maguk alá kerültek, és nem tudtak mit kezdeni szárnyaló ellenfelükkel. A vendégek szinte minden kísérlete jól sült el, ráadásul a lepattanószedésekben is jeleskedtek, hiszen 25-12-re nyerték a palánk alatti párharcot. Nem beszélve a dobásbiztonságról, hiszen még Lapovék 62 százalékkal céloztak, a mieink erejéből csupán 32 százalékos teljesítményre futotta az első félidőben.

A szünet után csak néhány pillanatig változott a játék képe, Frana duplája után Thomas sokadik hárompontos kísérlete végre beesett, ám sorra érkeztek a kecskeméti válaszok, így a vendégek tartották előnyüket. Az utolsó negyed 73-55-ös Univer-vezetésről indult, a szolnokiak hosszú hajrát nyitottak, a 34. percben 70-81-re felzárkóztak, ám innen megállt a tudomány, a vendégeknek nem lehetett megálljt parancsolni, biztosan nyerték meg a mérkőzést. A hazai tábor mégis ünnepelte kedvenceit - "Veletek vagyunk" skandálták - hiszen a vártnál sokkal jobban szerepeltek az alapszakaszban, melyben a hatodik helyen végeztek.

Pór Péter: - Gratulálok a fiúk alapszakaszbeli teljesítményéhez. Közönségünknek köszönjük, hogy a nehéz időszakban is mindig mellettünk álltak, és biztatásukkal sokat segítették csapatunkat.

Meszlényi Róbert: - A legfontosabb pillanatban jó játékkal sikerült nyernünk.