Albacomp - Szolnoki Olaj KK 84-90 (27-29, 25-22, 8-27, 24-12)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő - 1. mérkőzés

Székesfehérvár, 1800 n., v.: Szabó Gy., Benczur.
ALBACOMP: Nisavics 8, SPIVEY 23, BÓDI 11/3, Younger 8/3, GÓBI 15.
Csere: Behr 13/3, Gáspár, Bencze, Petrovic 3/3 . Edző: Farkas Sándor.
OLAJ KK: THOMAS 19/9, ALEKSZICS 25/3, MAJOROS 14/6, STROUD 10, FRANA 18.
Csere: SZARVAS 4, DÁVID. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 16-17, 15. p.: 39-41, 25. p.: 58-62, 35. p.: 73-82, 38. p.: 74-84.
Kipontozódott: Góbi (35.), Younger (35.), Majoros (37.)

Régen, hét esztendeje nyert utoljára az Olaj csapata az Albacomp székesfehérvári otthonában. Nem a legjobb előjelekkel készülődtek a mieink, mert Cziczás után Fülöp is kidőlt a sorból, de elképzelhető, hogy az utóbbira már a szombati visszavágón számíthat Pór edző.

Jól nyitottak a vendégek, Thomas szórta a triplákat, mellette Frana is betalált, így vezettek az első percekben. A hazai oldalról Younger és Góbi bizonyult rendre eredményesnek a negyed folytatásában.

Az első játékrész utolsó perceiben Spivey is lábra kapott, az amerikai hátvéd és a szolnoki nevelésű Bódi termelte a pontokat. Ám a jól játszó Szolnoktól nem tudták átvenni a vezetést.

A folytatásban sem lehetett panasz a Tisza-partiakra, akik továbbra is okosan támadtak, és a védekezésben sem lehetett velük kibabrálni. Közülük Alekszics varázslatos dolgokat produkált, ám társai sem maradtak el tőle, erre a legjobb példa, hogy az irányító Szarvas a hazai palánk alatt támadó lepattanót szedett, amelyből ziccert dobott.

Ekkor 39-45 állt az eredményjelzőn, közben sokat cserélt Farkas edző, aki kereste az ideális ötöst.

A bírók sem voltak restek, fújták a faultokat rendesen, a vendégoldalon többet. Ennek ellenére sem tudott elhúzni az Albacomp, csak Nisavics a szünet előtt szórt duplájával tudta átvenni a vezetést, 52-50.

A fordulást követően sem változott a játék képe, az Olaj nem ijedt meg saját árnyékától, a fehérváriak otthonában is az ő akaratuk érvényesült. Sőt, a 28. percben már 60-71 volt az állás, tombolt ekkor az Olaj-tábor. A bajnoki címre is esélyes hazaiak képtelenek voltak mit kezdeni a vendégek jól működő zónájával.

A záró játékrész tekintélyes 60-78-as vendégelőnynél kezdődött. Mint ahogy várható volt, nem adták föl a fehérváriak, és egy 10-0-s etappal eredtek a piros-feketék nyomába.

Ki más, mint Alekszics törte meg a vészes szolnoki gólcsendet. A hajrában az Olaj "ölte" az időt, igyekezett ziccerig kijátszani támadásait. Sikerrel tették, mert kellemes meglepetésre megnyerték a három győzelemig tartó párharc első felvonását.

A folytatás szombaton este 6 órakor lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban, ezer százalék, hogy telt ház előtt.

Pór Péter: - Minden szép, minden jó, kár, hogy ez nem az 5. meccs volt.

Farkas Sándor: - Kilenc hónap munkáját percek alatt tönkre tettük. Most van kilenc napunk rá, hogy ezt helyrehozzuk.