Szolnoki Olaj KK - Albacomp 70-67 (13-7, 19-23, 15-18, 23-19)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 n. V.: Váradi, Ádám J.
OLAJ KK: THOMAS 23/15, ALEKSZICS 18/6, MAJOROS 8, STROUD 10/3, FRANA 6.
Csere: DÁVID, SZARVAS 5/3. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
ALBACOMP: Nisavics 9/3, SPIVEY 23/9, Bódi, YOUNGER 12/3, GÓBI 12.
Csere: Gáspár, Behr 7/3, Bencze 4, Petrovic. Edző: Farkas Sándor.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7-5, 15. p.: 22-16, 25. p.: 41-40, 33. p.: 47-52, 35 p.: 55-54, 38. p.: 61-59.
Kipontozódott: Bódi a 39. percben

Zsúfolt ház előtt, karneváli hangulatban indult a felek második összecsapása. Kapkodva, idegesen kezdtek a csapatok, alig esett pont az elején. Thomas triplájával lendült előbbre az Olaj, a mieink jó védekezésének köszönhetően az Albacomp csak az 5. perc elején szerezte első mezőnykosarát. Egyébként a vendégek is kiválóan védekeztek, jól váltogatták az embereket, habár ha a szolnokiak pontosabban céloznak, már ekkor eldönthették volna a mérkőzést. A folytatásban Spivey és Behr révén kapaszkodtak a vendégek, sőt a második negyedben 28-28-as döntetlent mutatott az eredményjelző. Ekkor jött Szarvas, az irányító triplájával, majd Stroud és Behr büntetőivel alakult ki a 32-30-as félidőbeli állás.

A fordulást követően Spivey találataival loholt a Szolnok nyomában a Fehérvár. Ebben az időszakban roppant bizonytalanul támadott a hazai legénység, így már váltott vezetéssel vágtak neki a záró játékrésznek az érdekeltek. Ekkor úgy tűnt, hogy az Albacomp a maga javára fordítja a mérkőzést, ugyanis 52-47-es vezetést szereztek Góbiék. Az Olaj azonban nem hagyta magát, közönsége fergeteges biztatásától kísérve, Thomas és Stroud triplájával újra a maga javára fordította az állást. Ám nem volt vége, a szívós Younger révén egy pontra felzárkóztak a vendégek, de ekkor az addig halványabb Alekszics klasszis megoldásaival megnyerte a meccset az Olaj. Ezzel már 2-0 a párharc állása a Szolnok javára, a következő mérkőzést kedden játsszák Székesfehérváron.

Pór Péter: - Ez a győzelem elsősorban fantasztikus közönségünké, és másodsorban a csapatunké.

Farkas Sándor: - Ma már ez egy másik meccs volt mint a szerdai, a Szolnok számukra a legjobb pillanatokban dobott triplákkal fordította a hajrában a maga javára a mérkőzést.