Albacomp - Szolnoki Olaj KK 91-76 (33-20, 19-17, 26-21, 13-18)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő - 3. mérkőzés

Székesfehérvár, 1800 n. V.: Forrai, Földházi.
ALBACOMP: NISAVICS 17/3, SPIVEY 17/6, Behr 8/3, YOUNGER 21/3, GÓBI 16.
Csere: Petrovic 3, Gáspár, Bencze 4, Bódi 5/3, Witmann. Edző: Farkas Sándor.
OLAJ KK: Thomas 2, ALEKSZICS 30/12, MAJOROS 12, Stroud 2, FRANA 14.
Csere: Fülöp 4, Szarvas 2, Dávid 8/3, Balogh 2, Tóth V. Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása – 5. perc: 20-6, 15. perc.: 38-30, 25. p.: 62-48, 35. p.: 86-69, 38. p.: 88-75.

Foghíjas lelátók előtt a hazaiak kezdtek jobban, akik három és fél perc alatt tizenöt pontot rámoltak be az Olaj kosarába. Míg Majorosék erejéből mindössze hat pontra futotta ebben az időszakban, érezvén a bajt, Pór edző időt kért, s megpróbálta rendezni a sorokat, csapata azonban továbbra sem lelte a ritmust. Különösen védekezésben hibáztak sokat a mieink az első játékrészben, ami eddig nem volt jellemző rájuk. A második negyed elején Alekszics villanásaival látótávolságon, tíz ponton belül került az Olaj. Sőt, a folytatásban tovább faragtak hátrányukból a mieink, a tizenhatodik percben 38-32 volt az állás. Sajnos a további felzárkózás nem sikerült, egy-egy jól irányzott duplával vagy triplával a fehérváriak szép lassan visszaállították a régi rendet. Ráadásul a bírópáros jó néhányszor megállította a feltörekvő szolnoki csapatot a palánkok alatt. Tegyük hozzá, hogy Nisavicsék ezúttal jó dobóformát árultak el, hiszen a mezőnyből 55 százalékos biztonsággal céloztak, míg a mieink mindezt 44 százalékkal tették a szünetig.

A térfélcsere után Frana, Majoros valamint a tarthatatlan Alekszics csökkentette a piros-feketék hátrányát. Ám Góbiék mindig jó ütemben találtak a gyűrűbe, s a folytatásban is szinte minden bejött a hazaiaknak. Kisvártatva húsz pontra nőtt a házigazdák előnye, és innen már nem lehetett vitás a győztes kiléte. Ennek ellenére sem adta fel a szolnoki csapat, ám támadásban csupán Alekszics pontjaiban bízhattak a vendégek. Igaz, Pór edző gondolván a pénteki negyedik mérkőzésre, Thomast és Franát is pihentette a záró játékrész nagy részében. Sőt, az utolsó percekben már Alekszics sem volt benn a pályán, ám az Olaj továbbra sem okozott csalódást, de ezen az estén az Albacomp jobbnak bizonyult nála.

Ezzel 2:1-re vezet a szolnoki legénység a három nyert mérkőzésig tartó párharcban, a folytatás pedig pénteken este 6 órakor lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Farkas Sándor: - Ha ég a ház, minden játékosom mozgósítja a vésztartalékokat, ezúttal is így történt, sikerült nyernünk, és bizakodva várjuk a pénteki folytatást.

Pór Péter: - Az első negyedbeli rossz kezdésünkkel nagy előnyt adtunk az Albacompnak. Pénteken hívjuk, várjuk közönségünket, mert meg akarjuk nyerni a párharcot.