Szolnoki Olaj KK - Albacomp 91-98 (18-18, 25-25, 14-24, 23-13, 11-18)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő - 4. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2800 n. V.: Szabó Gy., Benczur.
OLAJ KK: THOMAS 20/15, ALEKSZICS 17/6, Majoros 8, Stroud 12, FRANA 16.
Csere: FÜLÖP 9, Szarvas 6/6, Cziczás 3/3. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
ALBACOMP: NISAVICS 19/3, SPIVEY 28/15, Behr 8/6, Younger 14, GÓBI 16.
Csere: Bencze 2, BÓDI 11/6, Gáspár. Edző: Farkas Sándor.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-9, 15. p.: 29-29, 25. p.: 51-51, 35 p.: 67-70, 38. p.: 72-80, 43. p.: 87-93.
Kipontozódott: Younger a 38., Alekszics a 43. a percben

Alig tíz nappal ezelőtt, még az Albacomp számított a negyeddöntő egyértelmű esélyének, ám az olajosok az első két meccset megnyerték, mellyel alaposan átírták a papírformát, igaz a legutóbbi keddi derbin a fehérváriak szépítettek az álláson. Mindennek köszönhetően - tenisz nyelven szólva - fogadóelőnnyel várták vetélytársukat a szolnokiak, hiszen győzelmük esetén az elődöntőbe kerülhetnek, ahol a Debreceni Vadkakasokkal találkoznának. Talán mondani sem kell, hogy óriási érdeklődés kísérte a felek negyedik összecsapását. Már egy órával a kezdés előtt hosszú sor kigyózott a pénztár előtt, a csarnokban pedig hangolt a hazai érzelmű szurkolótábor.

Az elején nem ment a feleknek a dobás, aztán Spivey hármasa beesett, és innentől már felpörögtek az események. Ettől függetlenül a távoli kisérletek továbbra sem sikerültek be egyik oldalon sem, inkább ziccerekből sikerült pontokat szerezniük a játékosoknak. Ha az első negyed még nem is, a folytatás már igazi kosárcsatát hozott, és a színvonalra sem lehetett panasz. Vezetett az Alba, de nem tudta lerázni az óriási elánnal , de egy kissé puhán védekező hazai gárdát. Szerencsére ebben az időszakban Alekszics remek labdákat adott társainak, akik élve a lehetőséggel, begyötörték azokat a fehérváriak gyűrűjébe, majd Thomas triplái is célba értek. Ám továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek, az Albacompnál Spivey továbbra is tarthatatlan volt, míg a palánk alatt Góbi kapott aránylag könnyűnek mondható kosarakat. Keményebben! - kiabált Pór edző a szolnoki kispadról. Ha keményebbek nem is, de eredményesebbek lettek a piros-feketék, és sokadszorra kiegyenlítették hátrányukat. Így a szünetre 43-43-as állásnál mehettek a csapatok pihenni.

A fordulást követően alaposan megléptek a vendégek, a mieink eladott labdáinak köszönhetően. Sorra szerezték pontjaikat, és egy 13-0-ás etappal már szinte győztesnek látszottak. A közönség támogatásától űzött, hajtott szolnoki legénység azonban nem adta fel, és ők is produkáltak egy 10-0-ás rohamot, mellyel ismét szoros lett az állás. Ám még mindig az Albacomp vezetett, sőt Behr a jobb sarokból fontos triplákat szórt. Nem lankadt az Olaj, ismét vetélytársa nyomába eredt. Egészen fantasztikus hajrával, akár még a győzelmet is megszerezhette volna. Lehet mondani, hogy hogy nem volt szerencséjük, bár hátrányukat behozták, de a 40. perc végét jelző dudaszónál 80-80-at mutatott az eredményjelző tábla.

A közönség óriási hangerővel biztatta kedvenceit, de a lehetőséget nem tudták megragadni a szolnokiak, ellenben a kék-fehérek egy 9-1-es száguldással eldöntötték a találkozó sorsát.

Ezzel 2-2-re alakult a páros csata, a folytatás pünkösd vasárnap lesz Székesfehérváron. A győztes kerül a negyeddöntőbe.

Pór Péter: - Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de nem adjuk fel!

Farkas Sándor: - Minden kezdődik elölről. Nagy dolog volt, de még nincs vége.