Albacomp - Szolnoki Olaj KK 92-75 (26-19, 30-25, 15-17, 21-14)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő - 5. mérkőzés

Székesfehérvár, 2300 n. V.: Váradi, Ádám J.
ALBACOMP: NISAVICS 20/3, SPIVEY 15/3, Behr 2, YOUNGER 24/3, GÓBI 14.
Csere: Bencze 4, BÓDI 8/6, Gáspár 5/3. Edző: Farkas Sándor
OLAJ KK: THOMAS 22/18, ALEKSZICS 18/3, Majoros 9/6, Stroud 8, Frana 5.
Csere: Cziczás 5/3, Fülöp 6, Szarvas 2. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-4. 8. p.: 18-16. 14. p.: 33-29. 25. p.: 64-53. 35. p.: 77-67. 38. p.: 84-70.

Az Olaj egységének erejét az is jelzi, hogy a szombati fakultatívnak hirdetett edzésen minden játékos köztük a hetek óta csonthártya-gyulladással bajlódó Stroud és a szintén sérüléssel küszködő Alekszics is részt vett.

A mindent eldöntő székesfehérvári csatára ismét több száz Olaj-hívő kísérte el kedvenceit, akik megpróbáltak erőt adni a fiúknak a kőkemény próbatételhez. Sajnos, szolnoki szempontból ismét rosszul kezdődött a találkozó, hiszen csaknem öt percig nem tudtak Franáék mezőnykosarat dobni, míg a hazaiak 11 pontot rámoltak be ebben az időszakban, ráadásul a büntetők is kimaradtak. Később öszszeszedettebb játékkal, sikerült felzárkózni, majd Cziczás triplájával 18-16-ra szépíteni. Ami nem volt bekalkulálva a negyed végén Younger a dudaszóval egyidőben szórt egy palánkos duplát, 26-19.

A második negyedben Thomas szépített egymutatós hármassal, majd Bencze ziccere is beesett, 28-24-nél azonban Fülöp ordító helyzetet hagyott ki és, ahogy ilyenkor lenni szokott Nisavics a kontrából egy 2+1-es kombinációval tovább növelte az övéi előnyét. Ezt követően Váradi bíróra haragudott meg az Olaj-tábor, aki igencsak elnézett egy-két faultot. Ezekben a percekben is szorosabb lehetett volna a derbi, ám a borzasztóan küzdő, de sokat hibázó Olaj nem tudott átlendülni a holtponton, így a nagyszünetre 56-44-es állásnál mehettek pihenni a felek.

A fordulást követően is ott loholt ellenfele nyomában az Olaj a védekezéssel nem volt különösebb gond, ám támadásban nagyon határozatlannak bizonyultak a piros-feketék, akik csupán Thomas és az egyre fáradó Alekszics pontjaiban bízhattak. Úgy tűnt, hogy a záró negyedben még semmi nincs elveszve, hiszen 71-61-es állásról vágtak neki a felek. A következő pillanatokban Góbi duplájára Thomas két triplával válaszolt, felcsillant a remény 73-67. Ennél közelebb azonban nem tudtak férkőzni a mieink, sőt a hajrában a fantasztikusan játszó Younger vezérletével tovább növelte előnyét a vendéglátó. A hajrában az Albacompnak minden sikerült, amely megnyerte a mérkőzést, és egyben a párharcot is a végére az erejükkel is elkészült szolnokiakkal szemben.

Ezzel a mieink számára véget ért a szezon, a hatodik helyen végeztek, míg az Albacomp a Debrecennel az Atomerőmű SE pedig a Kecskeméttel harcol majd a döntőbe jutásért.

Farkas Sándor: - Egy edző ennél többet nem kívánhat, hiszen csapata gigászi csatában megnyerte a párharcot.

Pór Péter: - Túl sok volt a hiba, ami leginkább a fáradtság számlájára írható, melyet az Albacomp könyörtelenül kihasznált.