Szolnoki Olaj KK - Marc-Körmend 67-61 (24-14, 14-16, 13-15, 16-16)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Bodnár, Bognár, Papp.
OLAJ KK: KELLY 8, Cziczás 10, Soares 9/3, HARTVICH 19, Fülöp 2.
Csere: Kurasov 5, JOKSZIMOVICS 8/6, Puskás 6. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
KÖRMEND: ARCHIE 11, Ferencz 8/3, Trummer 5/3, MUJANOVICS 12/3, Lopatka 12/3.
Csere: Vavra 9, Kutasi 4. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-4, 8. p.: 20-8, 14. p.: 29-18, 18. p.: 38-23 , 25. p.: 46-38, 34. p.: 56-50, 39. p.: 64-59,
Kipontozódott: Trummer a 40. p.

A közönség átmentette tavalyi formáját, mert a szezonnyitón is nagyszerű hangulat uralkodott a a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Az alaphangot a szolnoki juniorok 75-58-as győzelme adta meg. Fülöp dobta a szezon első szolnoki dupláját, majd Kelly és Soares labdaszerzéseinek köszönhetően, melyből ziccereket dobtak a hazaiak, pillanatok alatt 11-4-re vezettek. Sabáli edző időt kért, próbálta rendezni a sorokat a negyed utolsó két percében, 20-8 után. Ekkor már Kurasov is pályán volt, és felzárkóztak a szívós körmendiek.

A folytatásban nem ízlett a hazaiaknak a vendégek zónavédekezése. Szerencséjükre Lopatkáék is roppant pontatlanul játszottak. Az utóbbi a 13. percben érte el első mezőnykosarát. Pór edző Jokszimovicsot is bevetette, aki két triplával nyitott. Mégsem tudott elhúzni az Olaj, mert játékosai sorra kihagyták a büntetőket. A félidő végén pedig Mujanovics kapta el a fonalat, az erőcsatár pontjaival 38-30-ra jöttek fel a vasiak.

A fordulást követően is jól védekezett a vendéggárda, amely 38-34-re alakította az állást, ám négy pontnál közelebb nem tudtak kerülni a hazaiakhoz. Az Olaj, melynek kerete csak a napokban alakult ki, szenvedett olykor a vasi zóna szorításában.

Közöttük mindig akadt egy olyan ember - Hartvich, Cziczás és Puskás -, akik rendre jó ütemben találtak be vetélytársuk kosarába. A hajrára maradt izgalom, hiszen az utolsó perc kezdetén 64-59-et mutatott az eredményjelző.

Ám az Olaj nem adta ki a kezéből a győzelmet, amelyre teljes egészében rászolgált. A folytatásban pénteken 18 órakor a Falco KC csapatát fogadják a szolnokiak.

Pór Péter: - Időközönként védekezésben és támadásban is egész jó teljesítményt nyújtottunk, ezt az időszakot azonban tovább kell növelnünk.

Sabáli Balázs: - Sajnos az egész meccsen futottunk az eredmény után. Gyengén lepattanóztunk, rossz dobószázalékot produkáltunk, így nem lehet nyerni.