Vesztett helyzetből, fantasztikus hajrával nyert az Olaj KK

Szolnoki OLAJ KK - Falco KC-Szombathely 67–62 (15–25, 20–18, 14–13, 18–6)

Szolnok, 2100 néző. V: Hartyáni, Király, Frányó
OLAJ KK: KELLEY 22/3, Cziczás 7/3, Soares 3, HARTVICH 11, Fülöp 6.
Csere: Jokszimovics 7, KURASOV 9, Puskás 2. Edző: Pór Péter
FALCO KC: Kálmán 4, Glavinics 17/9, PANKÁR 13/3, BORSZÉKI 12/6, Martin 7.
Csere: Jarosevits 4, Henrik 5/3, Váradi K. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 8. p.: 15–19. 15. p.: 25–33. 18. p.: 30–41. 25. p.: 37–47. 33. p.: 54–58. 38. p.: 62–62
Kipontozódott: Martin (33. p.), Jokszimovics (38. p.), Pankár (40. p.)

Hatalmas lendülettel és halálpontos dobásokkal kezdtek a vendégek. Pór edző már a harmádik percben kikérte első idejét, hiszen a Falco 8-2-re vezetett. Cziczás triplával szépített, ám a vendégek kemény védekezése továbbra sem ízlett a hazaiaknak, míg a szombathelyiek szinte minden helyzetből betaláltak. Soraikból Pankár, Glavinics és Borszéki is kifogástalanul dobott, sőt Henrik a kispadról felállva is beszórt egy hármasat.
Egyébiránt a vendégek hét triplát szórtak az első félidőben, ezzel szemben az Olaj csupán egy hármasat tudott felmutatni. A pirosfeketék lassan és körülményesen játszottak az első félidőben, teljesen megérdemelt volt a Falco 43-35 -s vezetése.

A fordulást követően alig esett pont, és ez a vendégek malmára hajtotta a vizet, bár nem nőtt, de nem is csökkent az előnyük. A zárónegyed 56-49-es szombathelyi vezetéssel kezdődött. Az Olaj azonban feltámadt, továbbra sem játszottak jól, de nem ismertek elveszett labdát, és nagy nehezen utolérték vetélytársukat, amely már korántsem volt olyan magabiztos, mint az első félidőben. A hajrá óriási izgalmakat hozott, 64-62-es Olaj vezetésnél Kálmán ziccere kiperdült a kosárból, és Henrik hárompontosa még a gyűrűt sem érte el, a végén Puskás beszórt két büntetőt, az Olaj. pedig megnyerte az elveszettnek hitt meccset.

Pór Péter: - A fordulás után fantasztikus közönségünk támogatásával bedaráltuk a szívósan küzdő vendégeket, és mindössze tizenkilenc pontot engedélyeztünk a szombathelyieknek.

Váradi Attila: - Sokáig érvényesíteni tudtuk akaratunkat, a végjátékban azonban már az ellenfelünké érvényesült.