PVSK-Pécs EXPO - Olaj KK 80-60 (19-10, 21-15, 24-14, 16-21)

Pécs, 1000 néző. Vezette: Szabó Gy., Cziffra, Fányó.
PVSK: CSIRKE 7/3, ALEKSZICS 18/9, Dénes 6, IVKOVICS 17, OROSZ 12.
Csere: Grebenár 5, LAKATOS 7, Jovanovics 6/3, Tóth N. 2, Hosszú G. Edző: Völgyi Péter.
OLAJ: KELLEY 15, Cziczás 8/6, Soares 8, Hartvich 3, Fülöp.
Csere: Kurasov 4, Jokszimovics 4, PUSKÁS 16/6, Harazin 2, Tóth V. Edzó: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9-2, 15. p.: 22-17, 18. p.: 37-19, 25. p.: 48-30, 35. p.: 72-47.

A harmadik forduló záró mérkőzésén Kelley kezdte meg a pontgyártást, ám az Olaj játékos pontjaira sorban érkeztek a válaszok. A pécsiek részéről Alekszics és Ivkovics volt különösen eredményes, az utóbbi javára számolatlanul fújták a bírók a faultokat. A harmadik percben Pór edző időt kért, hiszen már 9-2-re vezettek a hazaiak. A vendégcsapat azonban továbbra is haloványan játszott, támadásban szinte semmi veszélyt nem jelentettek a pécsi gyűrűre.

A második negyedben némileg felzárkóztak az olajosok, az agilis Puskás találataival 22-17 lett az állás, ám Jovanovics rögtön beszórt egy triplát. Sőt társai sem voltak restek, és egy 15-2 -es etappal alaposan állva hagyták a mieinket, akik mindössze 21 százalékos dobóteljesítménnyel rukkoltak ki az első félidőben.

A fordulást követően sem sokat változott a játék képe, a PVSK magabiztosan kosárlabdázott, míg a Szolnok továbbra is gyengélkedett. Soraikból a centerek és Soares szinte semmi veszélyt nem jelentettek a hazaiak gyűrűjére. Ellenben a másik oldalon az egykor szolnoki trió, Ivkovics, Orosz és Alekszics továbbra is tarthatatlannak bizonyult.

Völgyi Péter: - Jól felkészültünk a szolnokiak játékából, sikerült rájuk kényszeríteni az akaratunkat.

Pór Péter: - Nem tudtuk feltörni a pécsiek védekezését. Rendezni kell sorainkat, hiszen az Albacompot fogadjuk.